لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۲

فرصت اسرائیل به تحریمهای بین المللی علیه ایران


فرصت اسرائیل به تحریمهای بین المللی علیه ایران
فرصت اسرائیل به تحریمهای بین المللی علیه ایران

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل روز پنجشنبه در تلویزیون این کشور گفت او به تحریمهای بین المللی علیه ایران فرصت خواهد داد کار کند و قصد ندارد در «روزها یا هفته های» آینده به تاسیسات اتمی آن کشور حمله کند.

نخست وزیر اسرائیل گفت او ترجیح می دهد مساله از راهی صلحجویانه حل شود، اما تاکید کرد که کشورش به ایران اجازه نخواهد داد به سلاح اتمی مجهز شود.

آقای نتانیاهو این موضوع را یک روز پس از بازگشت از واشنگتن عنوان کرد. وی در واشنگتن گفته بود اسراییل نمی تواند بیش از این در انتظار بماند دیپلماسی و تحریمها برنامه اتمی ایران را متوقف سازد.

نخست وزیر اسراییل روز پنجشنبه وجود آنچه را «اختلافهای اساسی» بین رویکرد آمریکا و اسراییل نسبت به ایران نامید تایید کرد، و گفت اسراییل بیشتر از واشنگتن تهدید اتمی ایران را احساس می کند.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا نتانیاهو را ترغیب کرده است فرصت بیشتری به دیپلماسی و تحریمها بدهد، اما همچنین موضع خود را در در مطرح بودن تمام گزینه ها برای بازداشتن ایران از دستیابی به تسلیحات اتمی تکرار کرد.

جان مک کین سناتور جمهوریخواه به تلویزیون الحره گفت تحریمهایی که وضع شده، به نظر کارشناسان، حرکت ایران به سوی تهیه تسلیحات اتمی را تغییر نداده است.

مک کین همچنین گفت او با ارزیابیهای مقامات نظامی امریکا که سقوط دولت بشار اسد در سوریه را بزرگترین ضربه به تهران در ۲۵ سال می بینند موافق است.

۶ قدرت بزرگ جهان روز پنجشنبه از ایران خواستند به قول خود برای دادن اجازه دسترسی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به مرکز نظامی پارچین وفا کند.

XS
SM
MD
LG