لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۸

کرانه های شرق امریکا برای تند باد ایرن آماده می شوند


کرانه های شرق امریکا برای تند باد ایرن آماده می شوند
کرانه های شرق امریکا برای تند باد ایرن آماده می شوند

در حالی که تند باد نیرومندی بسوی کرانه شرقی آمریکا پیش می تازد، مقام ها دستور داده اند ساکنان و گردشگران ساحلی منطقه را تخلیه کنند.

تند باد ایرن روز پنجشنبه با بادهایی با شتاب ۱۸۵ کیلومتر در ساعت، جزایر باهاما رادر هم کوبید و هواشناسان برای بیشتر کرانه ایالت کارولینای شمالی هشدار صادر کردند. ایرن در حال حاضر در یک میزان پنج درجه ای در ردیف سوم قرار دارد و مرکز ملی تندباد آن را خطرناک توصیف کرده است.

انتظار می رود ایرن در ساعات آینده قدرت بیشتری پیدا کند و از روز شنبه به سوی کرانه شرقی آمریکا به حرکت در آید.

رییس آژانس مدیریت اورژانس فدرال - فیما - روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت ایرن فقط یک توفان ساحلی نیست و با سیل و بادهایی همراه است که می تواند درختان را کشسته و جریان برق را قطع کند.

فرمانداران کارولینای شمالی، ویرجینیا و نیوجرسی پیشاپیش وضعیت فوق العاده اعلام کرده اند.

مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک، ساکنان شهر را ترغیب کرد برای رفتن به نواحی بلند تر آماده باشند و گفت امان تخلیه برخی ازمناطق وجود دارد.

در یک بندر عمده در ویرجینیا، نیروی دریایی امریکا به کشتی ها دستور داد به دریا بروند و می گوید کشتی ها در دریا بهتر می توانند چنین توفان هایی را از سر بگذرانند.

در آخرین گزارش، هواشناسان گفتند ایرن در شمال غربی ناسائو، در جزایر باماهاست و با سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت به سوی شمال غربی پیش می رود. گزارش ها حاکی است خسارات گسترده ای در دو جزیره وارد آمده، اما کسی صدمه ندیده است.

در مدت سه سال، ایرن نخستین تندبادی است که آمریکا را تهدید می کند. فیما می گوید پرسنل اورژانس در تمام طول ساحل آماده هستند.

XS
SM
MD
LG