لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۲

اداره آمار آمریکا: افزایش احتمالی هزینه های مالی گردبادها در آینده


اداره آمار آمریکا: افزایش احتمالی هزینه های مالی گردبادها در آینده
اداره آمار آمریکا: افزایش احتمالی هزینه های مالی گردبادها در آینده

اداره آمار آمریکا اعلام کرد که تغيير قابل توجه مناطقی که شهروندان آمريکايی خانه های مسکونی خود را در آنها می سازند، احتمالا هزينه های مالی بر اثر توفان و گردبادها در آينده را بالا خواهد برد.

اين اطلاعات در زمانی منتشر شده است که اداره هواشناسی آمريکا اعلام کرد در سال جاری به احتمال زياد تعداد توفان های شديد از حد معمول بيشتر خواهد بود و انتظار می رود که شش توفان شديد روی دهد. فصل توفان در منطقه اطلس شمالی از ماه ژوئن آغاز می شود و در ماه نوامبر پايان می يابد.

از لحاظ تاريخی، توفان ها اغلب در ايالتهای جنوب شرقی آمريکا، از ايالت تگزاس تا ايالت کارولينای شمالی، رخ داده است. اطلاعات حاصله از سرشماری، افزايش ۱۶۳ درصدی در تعداد ساکنين اين مناطق آسيب پذير ساحلی را از سال ۱۹۶۰ ميلادی تاکنون نشان می دهد. نسبت جمعيت ساکن در اين مناطق از ۸ درصد به ۱۲ درصد افزايش پيدا يافته است. اين تغيير تعداد بيشتری از ساکنين، اماکن و مکان های کسب و کار را در معرض خطر قرار داده است.

يکی از مخرب ترين و پر هزينه ترين توفان ها در تاريخ آمريکا به نام «کاترينا» شهر نيواولئان را در سال ۲۰۰۵ ويران کرد. اين توفان حداقل ۸۱ ميليارد دلار آسيب مالی داشت و به کشته شدن ۱۸۰۰ نفر منجر شد.

دو توفان در اوايل قرن بيستم رقم بالاتر مرگ ومير را به همراه داشتند و با در نظر گرفتن نرخ تورم، حتی پرهزينه تر بشمار میروند.

XS
SM
MD
LG