لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۲

طوفان «دوریان» در مسیر فلوریدا؛ رئیس جمهوری آمریکا اعلام وضعیت اضطراری در فلوریدا کرد


خریداران در صف برای تهیه وسایل مورد نیاز پییش از آغاز طوفان «دوریان» در ایالت فلوریدا.
خریداران در صف برای تهیه وسایل مورد نیاز پییش از آغاز طوفان «دوریان» در ایالت فلوریدا.

طوفان دوریان که به عنوان یک طوفان «بسیار خطرناک» درجه چهار شناخته شده، در مسیر ساحل شرقی فلوریدا واقع شده و رئیس جمهوری آمریکا اعلام «وضعیت اضطراری» در این ایالت کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، میلیون‌ها نفر در فلوریدا، به همراه مکان‌هایی همچون والت دیزنی و تفرجگاه «مارالاگو» پرزیدنت ترامپ ممکن است در مسیر طوفان دوریان قرار گیرند. پیش بینی می شود که حداکثر میزان سرعت باد این طوفان ۲۲۵کیلومتر در ساعت خواهد بود و تا اواخر روز دوشنبه یا اوایل روز سه‌شنبه فلوریدا را تهدید می‌کند.

پرزیدنت دونالد ترامپ هم وضعیت اضطراری در فلوریدا اعلام کرده و به سازمان مدیریت اضطراری فدرال اجازه هماهنگی برای اقدامات امدادرسانی در رابطه با این طوفان را داده است.

بنابر این گزارش رئیس جمهوری ایالات متحده به خبرنگاران گفت که مارالاگو می تواند خود را اداره کند و او بیشتر نگران فلوریدا است.

هواشناسان پیش بینی می کنند مرکز «طوفان دریایی دوریان» شامگاه شنبه به شمال «باهاما»، و یکشنبه یا دوشنبه به ساحل ایالت فلوریدا برسد.

ران دسانتیس، فرماندار فلوریدا، با هدف آمادگی برای واکنش به آسیب های بالقوه ناشی از امواج دریایی طوفان، باران های شدید و باد، از پیش در آن ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرده بود.

«دوریان» در دو جزیره «پورتوریکو» موجب بروز سیل محدود و قطع برق شده، اما آسیب عمده ای به جای نگذاشته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG