لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۷

وزیر خارجه بریتانیا از احتمال «درگیری اتفاقی» ایران و آمریکا ابراز نگرانی کرد


«جرمی هانت» وزیر خارجه بریتانیا از احتمال بروز یک «درگیری اتفاقی» با جمهوری اسلامی ایران ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش رویترز، وزیر خارجه بریتانیا که در بروکسل به سر می‌برد، گفته است این کشور نگران «خطر یک درگیری اتفاقی و در پی آن تشدید عمدی تنش با ایران» است.

وزیر خارجه بریتانیا با اشاره به این‌که خاورمیانه «ناامن‌ترین منطقه جهان» است، خبر داد در جریان دیدار با مایک پمپئو و نمایندگان اروپا پیرامون تنش‌های اخیر در خلیج فارس گفت‌وگو خواهد کرد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، قرار است پیش از سفر به سوچی در روسیه برای دیدار با رئیس جمهوری و وزیر خارحه این کشور، به بروکسل برود و در آن‌جا با مقام‌های اتحادیه اروپا پیرامون ایران گفت‌وگو کند.

سفر پمپئو به روسیه و بروکسل، با تقویت نیروهای رزمی دریایی و هوایی آمریکا در خلیج فارس مصادف شده که آمریکا می‌گوید جهت آمادگی برای واکنش در صورت حمله احتمالی ایران یا عوامل نیابتی آن به منافع آمریکا و متحدانش انجام گرفته است.

ایالات متحده با اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب افکن‌های ب۵۲ به خاورمیانه، آرایش نظامی‌اش در منطقه را در پاسخ به آنچه نشانه‌های نگران‌کننده از قصد و تدارک احتمالی ایران برای حمله به مواضع و نیروهای آمریکایی عنوان شده، تقویت می‌کند.

علاوه بر این وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، یک سامانه دفاع موشکی پاتریوت و یک ناوگان رزمی نیروی دریایی که پیشتر آب‌های خلیج فارس را ترک کرده بود به منطقه بازگردانده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG