لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۵

شانزده زندانی اوين به اعتصاب غذای خود پايان دادند


شانزده زندانی اوين به اعتصاب غذای خود پايان دادند
شانزده زندانی اوين به اعتصاب غذای خود پايان دادند

به گزارش سايت های خبری مخالفان شانزده زندانی سياسی که دست به اعتصاب غذا زده بودند به اعتصاب غذای خود پايان دادند اما در اين ميان کيوان صميمی تا لحظه انتشار اين خبر، تنها اعتصاب غذای خشک خود را شکسته و گفته است تا لحظه انتقال پانزده زندانی ديگر از سلول انفرادی به بند عمومی به اعتصاب غذای خود، ادامه خواهد داد.

زندانيان سياسی در پيامی گفته اند به احترام ميرحسين موسوی، مهدی کروبی، زهرا رهنورد، و شماری ديگری از چهره های سياسی و مذهبی به اعتصاب غذای خود پايان می دهند. آقايان موسوی و کروبی و شماری از چهره های ديگر، پيش از اين از اين زندانيان خواسته بودند تا به اعتصاب غذای خود، پايان دهند.

از سوی ديگر، خانواده اين شانزده زندانی سياسی روز دوشنبه، در مقابل زندان اوين در تهران، تجمع کردند. به گزارش وب سايت کلمه اين تجمع پس از آن انجام شد که فرصت ملاقات اين خانواده هابا عزيزانشان از سوی مقامات قضايی، لغو شد.

شانزده زندانی سياسی حدود دو هفته پيش به دليل اعتراض به شرايط نا مناسب بند ۳۵۰ زندان اوين به سلول انفرادی منتقل شدند. اين زندانيان در اعتراض به اقدام مقامات قضايی دست به اعتصاب غذا زدند و چند نفر از آنها نيز با اقدام به اعتصاب غذای خشک از نوشيدن آب نيز خودداری می کردند. آنان خواستار رعايت حقوق زندانيان هستند.

XS
SM
MD
LG