لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۸

احتمال کشف محل دفن سلطان سلیمان اول در مجارستان


برخی تاریخ‌شناسان به تازگی گفته‌اند که به احتمال بسیار زیاد موفق به کشف محل دفن سلیمان اول پادشاه عثمانی شده‌اند که حدود ۴۵۰ سال پیش هنگام نبرد در جنوب مجارستان جان خود را از دست داد.

سلطان سلیمان اول، که در غرب به "سلیمان محتشم" معروف است، در سال ۱۵۶۶ میلادی برای تصرف دژ سیگتوار به جنوب مجارستان لشکرکشی کرد، اما پیش از آن که شاهد پیروزی سپاهیان خود باشد، از دنیا رفت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه در گزارشی از قول یک تاریخ‌شناس به نام نوربرت پپ نوشت، عقیده بر این است که آرامگاه سلیمان دقیقا در نقطه‌ای که چادر او برپا شده بود و در آن درگذشت، ساخته شده است.

به گفته او اشیایی که در جریان حفاری از محل یافت شده‌اند، به همراه دیگر شواهد و مدارک تاریخی، همگی گواه این هستند که این نظریه درست است، هرچند حفاری‌های بیشتری لازم است تا این کشف تایید شود.

این آرامگاه در بخشی از تصرفات امپراتوری عثمانی در توربک واقع شده که در سال ۱۶۸۰ میلادی تخریب شده بود، و پس از بیش از سه قرن، سال ۲۰۱۴ میلادی خبر کشف آن اعلام شد.

تاریخ‌شناسان معتقدند قلب و اعضای داخلی بدن سلطان سلیمان اول پس از مرگ در این محل دفن شد و بقیه پیکر او به قسطنطنیه، استانبول امروزی، منتقل شد.

XS
SM
MD
LG