لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۶

گزارش سالانه قاچاق انسان


وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که ۱۷ کشور جهان تقریبا هیچ عملی برای مبارزه با قاچاق انسان انجام نمی دهند و حتی ممکن است در برخی جنایات همدستی داشته باشند.

در گزارش سالانه قاچاق انسان، وزارت امور خارجه آمريکا ۱۷ کشور را بعنوان کشورهای مبداء، ترانزیت، و یا مقصد برای جنایاتی مانند بردگی جنسی، کار اجباری، و استفاده کودکان بعنوان سرباز، معرفی می کند.

در مراسمی برای اعلام این گزارش، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمريکا، گفت که او ترجیح می دهد از اصطلاح «برده داری مدرن» به جای قاچاق انسان استفاده شود. او گفت: واژه برده داری هرگونه ترديد در مورد، معنی و چگونگی آن را از بين می برد.

خانم کلینتون گفت ۲۷ ميلیون نفر در سراسر جهان، قربانیان برده داری مدرن هستند. او گفت که کار کسانی که با اين جرايم و جنایات مبارزه می کنند، باز گردانيدن امید و آرزوی دوباره به این قربانیان است.

بر اساس قوانین آمريکا، کشورهایی که بطور موثر موفق به مبارزه با قاچاق انسان نيستند با تحریم های احتمالی متعدد، از جمله قطع تمام کمک های مالی (بغير از کمک های بشردوستانه) روبرو می شوند. آمريکا همچنين ممکن است با کمک مالی از سوی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به اين کشورها مخالفت کند.

۱۷ کشوری که وزارت امور خارجه آمريکا بدترین مجرمین قاچاق انسان معرفی می کند عبارتند از : الجزایر، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو، کوبا، گینه استوایی، اریتره، ایران، کره شمالی، کویت، لیبی، ماداگاسکار، پاپوآ گینه نو، عربستان سعودی، سورینام، سوریه، یمن، و زیمبابوه.
XS
SM
MD
LG