لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۱

بسیاری از کودکان ایرانی و افغانی ساکن ایران، مورد استثمار جنسی قرار می گیرند


ایالات متحده آمریکا به ده ها کشور از جمله ایران، کره شمالی، کوبا و برمه هشدار داد که در صورت کوتاهی در رعایت حداقل استانداردهای مبارزه با قاچاق انسان، با تحریم های احتمالی مواجه می شوند.

گزارش اخیر می گوید زنان ایران برای ورود به گروه های فحشا یا ازدواج های اجباری، قاچاق می شوند. طبق این گزارش بسیاری از کودکان ایرانی و کودکان افغانی ساکن ایران مورد استثمار جنسی قرار می گیرند.

وزارت امور خارجه آمریکا در دهمین گزارش سالانه خود درباره قاچاق انسان، ۱۳ کشور را در گروه «ردیف ۳» قرار داده است که دولت هایشان استانداردهای بین المللی مبارزه با قاچاق انسان را رعایت نمی کنند و ممکن است در صورت عدم بهبود پرونده شان، مجازات شوند.

جمهوری دموکراتیک کنگو، جمهوری دومنیکن، اریتره، کویت، موریتانی، گینه نو، عربستان سعودی، سودان و زیمبابوه در گروه کشورهایی هستند که وضعیت آنها در زمینه رعایت استانداردهای مبارزه با قاچاق انسان، رضایتبخش نیست.

گزارش وزارت امور خارجه آمریکا می گوید در حال حاضر در جهان، ۱۲/۳ میلیون بزرگسال و کودک، قربانی کار یا موقعیت های اجباری هستند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا این گزارش را «کتابچه راهنمای تراژدی هایی» خواند که دیگر در جهان قابل پذیرش نیست.

خانم کلینتون گفت قاچاق انسان فرای فرهنگ ها و قاره ها رخ می دهد و تمامی جهان برای توقف این جنایات مسئولیت دارد.

گزارش اخیر وزارت امور خارجه آمریکا می گوید قاچاق انسان در برمه، همچنان یک نگرانی جدی است زیرا ظاهرا ارتش این کشور در به سربازی گرفتن غیرقانونی کودکان دست دارد. این کشور همچنین دارای بالاترین نرخ کارگران اجباری است.

به گفته این گزارش در کره شمالی، معمول ترین نوع قاچاق مربوط به زنان و دخترانی است که مجبور به ازدواج یا همکاری با گروه های فحشا در چین می شوند.

گزارش سال ۲۰۱۰ وزارت امور خارجه آمریکا ۱۷۵ کشور را ارزیابی کرده و آنان را به میزان تلاش هایشان در جهت مبارزه با قاچاق گروه بندی کرده است.

برای اولین بار این گزارش تلاش های ضد قاچاق آمریکا را نیز ارزیابی کرده است.

این گزارش می گوید بیشتر عملیات قاچاق انسان در آمریکا شامل قربانیانی است که پیشتر برای کار قاچاق شده اند.

اما این گزارش در عین حال می گوید بسیاری از شهروندان آمریکا، چه کودکان و چه بزرگسالان قربانیان قاچاق جنسی به شمار می روند.

XS
SM
MD
LG