لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۷

چند راه ساده برای بهبود بخشیدن به عملکرد «روتر» هنگام کار از خانه


شاید قبلا هم با اینترنت (وای فای) خانه‌تان مشکلاتی مانند وقفه در پخش یک ویدیو، یا کند بودن سرعت آپلود یا دانلود شدن یک عکس، داشته‌اید، ولی این مشکلات آن قدرها برایتان مهم یا حیاتی نبوده است. ولی اکنون با تعطیلی اکثر شهرها، ادارات، و مدارس، کار کردن شما از خانه، و شاید درس‌خواندن فرزندانتان در منزل، کند بودن اینترنت اصلا خوشایند نیست و کار شما را سخت می کند.

به گزارش سایت فن‌اوری «تک هایو»، پیش از این که به دنبال خرید روتر جدید باشید، چند کار ساده ممکن است بتواند به شما کمک کند:

روتر را ریبوت کنید

از اپلیکیشنی که همراه با روتر آمده یا واسط وب استفاده کرده و آن را از نو راه‌اندازی کنید. اگر نمی توانید اپلیکیشن را پیدا کنید، روتر را خاموش کرده، تا ۱۰ بشمارید و دوباره آن را روشن کنید.

مکان مناسب برای روتر انتخاب کنید

روتر را در مرکز خانه قرار دهید و مطمئن شوید که دورش خلوت باشد و اسباب و اثاثیه منزل اطراف آن را احاطه نکرده باشد و جلوی سیگنال وای فای را نگرفته باشد.

دمای روتر را چک کنید

شاید روتر گرم شده است و هوای کافی در اطرافش جریان ندارد. روتر را از شوفاز یا بخاری، و یا وسایلی که گرما تولید می کنند مثل کنسول بازی دور نگه دارید.

کانال را عوض کنید

روتر وای فای از فرکانس های رایدوی برای ارسال و انتقال داده‌ها استفاده می کنند و این فرکانس‌ها به چند کانال تقسیم می شوند. افرادی که در شهرهای شلوغ و پر جمعیت (به خصوص در آپارتمان) زندگی می کنند، ممکن است که کندی اینترنت را تجربه کنند. دلیل آن این است که خیلی از روترها از یک کانال مشترک استفاده می کنند. اپلیکیشن‌هایی هستند که وای فای را تجزیه و تحلیل می کنند و نشان می دهند که کدام کانال‌ها شلوغ‌تر هستند. پس از یافتن این که کدام کانال تجمع کمتری دارد از طریق اپ روتر آن را کانال را انتخاب کنید.

گرداننده وای فای کامپیوتر خود را روزآمد کنید

اگر اینترنت تنها روی یک کامپیوتر کند است شاید مشکل از آن کامپیوتر است. گرداننده آداپتور وای فای آن کامپیوتر را به روز کنید.

آنتن بهتری بخرید

اگر روتر وای فای شما آنتن جداشدنی دارد، آن را با آنتن جدیدی که توان بالاتری دارد جایگزین کنید. این کار می تواند سینگال وای فای را به طور قابل توجهی تقویت کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG