لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۷

تیلور سوئیفت چگونه میلیون ها دلار در می‌آورد و چطور آن را خرج می‌کند؟


تیلور سوئیفت که به زودی هفتمین آلبوم خود را منتشر می‌کند، تاکنون موفقیتهای چشمگیری داشته است. از جمله ۱۰ جایزه گرمی، سرمایه ۳۲۰ میلیون دلاری که بخش عمده آن را مدیون کنسرتهای پرفروش است، و رکورد پرفروش ترین تور کنسرتی در تاریخ آمریکا.

آیا می‌دانید تیلور سوئیفت چگونه میلیون ها دلار در می‌آورد و چطور آن را خرج می‌کند؟

۱

او در اولین تور کنسرتی خود ۷۵ میلیون دلار درآمد داشت. آلبوم قبلی تیلور سویفت «اعتبار» بیش از ۲ میلیون نسخه اش در آمریکا فروش رفت و تور کنسرتی آن پرفروش ترین تور در تاریخ آمریکا شد. پیش از این گروه راک رولینگ استونز این رکورد را در دست داشت اما تور تیلور با درآمدی بیشتر از ۳۴۵ میلیون دلار رکورد را شکست.

۲

با اینکه زیاد در شبکه های اجتماعی فعال نیست اما در سال ۲۰۱۸ به عنوان تاثیرگذار ترین فرد در این شبکه برگزیده شد. او در توئیتر بیشتر از ۸۳ میلیون دنباله‌رو دارد. در شبکه اینستاگرم نیز بیش از ۱۱۶ کاربر تیلور را دنبال می‌کنند.

۳

تیلور به دلیل بهره مالکانه بالا، موسیقی خود را از شبکه های استریمینگ موسیقی بزرگ مانند «اپل» و «اسپاتیفای» بیرون آورده است. این کار او موجب شد این شرکتها سیاستهای خود را تغییر دهند تا بتوانند موسیقی تیلور را پخش کنند.

۴

تیلور تا کنون میلیونها دلار از درآمدش را در کمک به طرفدارانش خرج کرده. از پرداخت قسطهای دانشجویی تا هزینه بیمارستان. او همچنین برای حمایت از قربانیان فجایع طبیعی مانند سیل و طوفان در آمریکا به بنیادهای بشردوستانه کمک کرده است. و اخیرا ۱۱۳ هزار دلار به یک بنیاد حمایت از جامعه دگرباشان اهدا کرد.

۵

داراییهای ملکی تیلور سویفت برابر با ۸۴ میلیون دلار است. او در ۴ ایالت ملک دارد از جمله «بورلی هیلز» و «منهتن». تیلور همچنین یک هواپیمای شخصی دارد که ارزش آن ۴۰ میلیون دلار است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG