لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۰

گرامیداشت یاد ویتنی هیوستون در ضیافت پیش از مراسم جوایز گرمی


پس از انتشار خبر فوت ویتنی هیوستون در شامگاه شنبه 11 فوریه در هتلی در بورلی هیلزِ لس انجلس، شماری از دست اندرکاران صنعت موسیقی یاد این خواننده و هنرپیشه سرشناس آمریکایی را ویتنی هیوستن، خواننده و هنرپیشه سرشناس آمریکایی را در همان هتل گرامی داشتند. پیکر بی جان او شنبه شب در اتاق وی در همین هتل پیدا شده بود.

ویتنی هیوستون قرار بود روز یکشنبه ۱۲ فوریه، در مراسم اهدای جوایز گرمی شرکت کند و پیش از مرگ در حال آماده شدن برای شرکت در مهمانی ویژه ای بود که پیش از مراسم اصلی اهدای جوایز گرمی در هتل محل مرگ وی برگزار می شد.

کلایو دیویس، تهیه کننده و دوست قدیمی خانم هیوستن پیشاپیش برگزاری میهمانی شنبه شب، با بغضی در گلو گفت: «ساده بگویم، خواست ویتنی این بود که موسیقی جریان داشته باشد و خانواده او نیز از ما خواستند که این مراسم را برگزار کنیم».

صدها کیلومتر دورتر، همسر سابق ویتنی هیوستون، بابی براون که خواننده است پیش از رفتن به صحنه کنسرت در می سی سی پی گفت: «می خواهم بگویم ویتنی من عاشقت هستم. دشوارترین کار برای من این است که روی صحنه بروم».

پلیس گفته است هیوستن دیرهنگام غروب شنبه در اتاق خود در طبقه چهارم هتل بورلی هیلز درگذشته است. مارک روزن، سخنگوی پلیس بورلی هیلز گفت ماموران و پرسنل پزشکی چند دقیقه پس از دریافت تلفن اورژانس در اتاق خانم هیوستن بودند.

ویتنی هیوستن در آستانه برگزاری گرمی، مراسم اهدای جوایز موسیقی در لس آنجلس در سن ٤٨ سالگی درگذشت. خانم هیوستن برنده شش جایزه گرمی است.

تونی بنت، خواننده افسانه ای گفته است هیوستن «بزرگترین و خوش صداترین خواننده ای بود که من تا دیده ام».

در شرایطی که ارسال پیام های تسلیت و ابراز همدردی و واکنش ها نسبت به درگذشت این خواننده سرشناس آمریکایی ادامه دارد، پلیس برای کشف علت مرگ او تحقیق می کند.

ویتنی هیوستن در دوره فعالیت هنری خود، ١٧٠ میلیون نسخه آلبوم و آهنگ به فروش رسانده است. وی در سن ٤٨ سالگی یکی از پرفروش ترین هنرمندان دوران معاصر بود. اولین آلبوم وی در سال ١٩٨٥ منتشر شد و ٢٥ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسید.

XS
SM
MD
LG