لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۵

افزایش بیش از حد انتظار قیمت خانه در آمریکا


خانه ای در ایالت آریزونای آمریکا که برای فروش گذاشته شده است.
خانه ای در ایالت آریزونای آمریکا که برای فروش گذاشته شده است.

در آمریکا قیمت خانه در ماه نوامبر ۲۰۱۵ بیش از حد انتظار افزایش یافت و سرعت رشد سالانه آن بالاترین نرخ در ۱۶ ماه اخیر بود.

به گزارش رویترز، شاخص قیمت املاک مربوط به ۲۰ کلانشهر آمریکا نشان می دهد قیمت خانه های مستقل در ماه نوامبر ۲۰۱۵ به میزان ۵.۸ درصد نسبت به یک سال گذشته افزایش داشته است. در ماه اکتبر ۲۰۱۵ قیمت خانه نسبت به یک سال قبل از آن ۵.۵ درصد افزایش یافته بود.

پیشتر گروهی از اقتصاددان ها به رویترز گفته بودند که احتمال می دهند قیمت خانه در ماه نوامبر ۲۰۱۵ نسبت به یک سال قبل ۵.۷ درصد افزایش یابد.

نرخ همچنان پایین وام خانه، عرضه کم خانه در بازار، و بهبود وضعیت بازار کار از جمله دلایل افزایش قیمت خانه دانسته شده است.

قیمت خانه در سه شهر دالاس در ایالت تگزاس، دنور در ایالت کلرادو، و پرتلند در ایالت اروگان اکنون رکورد جدیدی زده اند. در سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا قیمت خانه همچنان در بالاترین سطح قبلی خود است و در شارلوت در ایالت کارولینای شمالی قیمت خانه ۱ درصد پایین تر از بالاترین رکورد خود است.

در سراسر کشور آمریکا، قیمت خانه همچنان ۴.۸ درصد پایین تر از رکوردهای ژوئیه ۲۰۰۶ است که پس از آن حباب بازار املاک ترکید و قیمت ها به شدت افت کرد. قیمت خانه در آمریکا به نسبت ژانویه ۲۰۱۲ و دوران پس از رکورد ۲۹.۲ درصد افزایش داشته است.

XS
SM
MD
LG