لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۹

کمیته ناظر بر فعالیت دولت در مجلس نمایندگان حسابدار پرزیدنت ترامپ را احضار می‌کند


رئیس کمیته ناظر بر فعالیت دولت در مجلس نمایندگان ایالات متحده به اعضای این کمیته اعلام کرده است قصد احضار حسابدار پرزیدنت ترامپ را دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، الایجا کامینگز، رئیس کمیته ناظر بر فعالیت دولت در مجلس نمایندگان روز جمعه، در نامه‌ای اعلام کرده است که شرکت «مازاراس آمریکا» بدون احضاریه مدارک و اسناد مربوط به رئیس‌جمهوری آمریکا ر ا تسلیم نخواهد کرد.

کامینگز گفته است که قصد دارد روز دوشنبه احضاریه‌ای برای دریافت مدارک مالی مربوط دونالد ترامپ بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ بفرست.

رئیس کمیته ناظر بر فعالیت دولت در مجلس نمایندگان گفته است که یکی از دلایل ارسال این احضاریه، سخنان مایکل کوهن، وکیل پیشین دونالد ترامپ، است که گفته بود رئیس‌جمهوری آمریکا پیش از ورود به کاخ سفید، ثروت خود را بیش از آن‌چه که هست، اعلام کرده بود.

تلاش کامینگز برای ارسال احضاریه پس از آن انجام می‌شود که وزارت خزانه‌داری آمریکا از ارسال مدارک مالیاتی مربوط به پرزیدنت ترامپ در ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان خودداری کرد.

استیو منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، روز چهارشنبه با ارسال نامه‌ای به ریچارد نیل رئیس کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، گفته بود این وزارت‌خانه هنوز درباره همکاری با این کمیته درباره مسایل مربوط به امور مالیاتی پرزیدنت ترامپ تصمیم نگرفته است.

نیل هفته گذشته از آی.آر.اس، آژانس مالیات آمریکا، درخواست کرده بود فرم‌هایدونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده را در فاصله سال‌‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ در اختیار این کمیته بگذارد. او به اداره مالیات آمریکا تا ۱۰ آوریل (۲۱ فروردین) برای ارائه این مدارک وقت داده بود.

این درخواست با واکنش حامیان و اطرافیان پرزیدنت ترامپ مواجه شده بود. از جمله میک کالوینی، رئیس دفتر کاخ سفید،دموکرات‌ها را متهم به «سیاسی‌کاری» برای «جلب توجه» کرده و گفته بود انتشار اظهارنامه‌های مالیاتی رئیس جمهوری آمریکا «هرگز رخ نخواهد داد و دموکرات‌ها هم این مسئله را می‌دانند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG