لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۱

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان چهار وکیل مرتبط با پرزیدنت ترامپ و خانواده‌اش را احضار کرد


دان مک‌گان، مشاور حقوقی پیشین کاخ سفید (عکس از آرشیو)
دان مک‌گان، مشاور حقوقی پیشین کاخ سفید (عکس از آرشیو)

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا اقدام به احضار چهار وکیل مرتبط با پرزیدنت ترامپ و خانواده‌اش برای مصاحبه کرده است. این مصاحبه‌ها بخشی از تحقیقات برای مشخص شدن این موضوع است که آیا رئیس جمهوری ایالات متحده و اطرافیانش مانع اجرای عدالت و رسیدگی به پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شده‌اند یا خیر.

آسوشیتدپرس به نقل از یک عضو بلندپایه کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان نوشت که این کمیته در ماه مارس نامه‌ای برای این وکلا ارسال کرده است، اما آن‌ها تا دهم ماه می (۲۰ اردیبهشت) که پایان ضرب‌الاجل تعیین شده برای حضورشان در کمیته و فراهم کردن مدارک بود، اقدام به این کار نکرده‌اند.

پیشتر مایکل کوهن، وکیل شخصی پیشین پرزیدنت ترامپ، گفته بود وکلای پرزیدنت ترامپ متن اطلاعیه‌ای را که فاقد اطلاعات نادرست بود، مرور و ویراستاری کرده‌اند.

وکلایی که این نامه را دریافت کرده‌اند جی سکولوف وکیل شخصی پرزیدنت ترامپ، ابه لول وکیل ایوانکا ترامپ و همسرش جرد کوشنر، آلن فوترفاس وکیل دونالد ترامپ جونیور و آلن گارتن وکیل «موسسه ترامپ» هستند.

به نوشته آسوشیتدپرس، آدام شف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمادگی آن را دارد که احضاریه‌ای برای همکاری وکلا ارسال کند.

شف روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای نوشته بود که سخنان مایکل کوهن در ماه فوریه باعث «نگرانی‌های جدی و مسائل حل و فصل نشده درباره موضوع جلوگیری از اجرای عدالت و روند تحقیقات از سوی کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان» شده است.

پاتریک استرابریج، وکیل این هار وکیل، در اطلاعیه‌ای گفته است که درخواست کمیته مجلس نمایندگان غیرضروری است و موجب می‌شود موکلانش از محرمانه بودن رابطه میان وکیل و موکل تخطی کنند.

علاوه بر این وکلا، کمیته قضایی مجلس نمایندگان برای روز ۲۱ ماه می (۳۱ اردیبهشت) اقدام به احضار دان مک‌گان مشاور حقوقی پیشین کاخ سفید، کرده است که یک شاهد کلیدی در گزارش رابرت مولر بود.

هنوز مشخص نیست که ایا مک‌گان در این جلسه شرکت خواهد کرد یا خیر.

کاخ سفید پیشتر گفته بود مک‌گان نمی‌تواند مدارکی را به این کمیته تحویل دهد که نشان‌دهنده استراتژی پرزیدنت ترامپ برای مقاومت در برابر تحقیقات کنگره است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG