لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۸

کمیته قضایی مجلس نمایندگان خواستار توضیح مدیر ارتباطات پیشین کاخ سفید درباره شهادت خود شد


به دنبال انتشار اسناد دادگاه مربوط به پرداخت پول از سوی مایکل کوهن، وکیل سابق دونالد ترامپ، کمیته قضایی مجلس نمایندگان از هوپ هیکز، دستیار سابق کاخ سفید، خواست درباره شهادت خود توضیح دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس، در اسناد اخیرا منتشر شده دادگاه فدرال در نیویورک درباره پرداخت حق‌السکوت به دو نفر که مدعی بودند با دونالد ترامپ رابطه جنسی داشته‌اند، آمده است که گفت‌وگوهایی میان مایکل کوهن و دونالد ترامپ و همچنین مایکل کوهن با هوپ هیکز انجام شده است.

هیکز در جریان شهادت خود در کمیته قضایی مجلس نمایندگان گفته بود که اطلاعی از این مسئله ندارد و مسایل مربوط به پرداخت حق‌السکوت هرگز در حضور او مطرح نشده است.

جرالد ندلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان، به هیکز تا روز ۱۵ اوت (۲۴مرداد) فرصت داده است که درباره شهادت خودت توضیح دهد.

هوپ هیکز مدت کوتاهی پیش از کناره گیری در مارس ۲۰۱۸، به «کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده» گفته بود که گاهی برای ترامپ «دروغ های سفید» گفته است.

هیکز در جریان تحقیقات رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، همکاری کرده بود.

پس از احضار هیکز به مجلس نمایندگان، کاخ سفید از او خواسته بود این احضاریه‌ها را نادیده بگیرد، اما در نهایت او پذیرفت به شکل غیرعلنی پاسخ‌گوی سوال‌های قانون‌گذاران درباره فعالیت‌هایش در کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ باشد.

مایکل کوهن در جریان شهادت خود در کمیته ناظر بر فعالیت های دولت در مجلس نمایندگان آمریکا، جزئیاتی از بازپرداخت‌های ترامپ به خودش را ارائه کرد که او در هفته های منتهی به انتخابات ۲۰۱۶ برای پرداخت حق السکوت به استورمی دنیلز، هنرپیشه فیلم های پورن، استفاده کرده بود تا دنیلز را در مورد ادعایش به داشتن روابط جنسی با ترامپ در یک دهه پیش ساکت نگاه دارد.

کوهن گفته بود ترامپ در دوره ای که رئیس جمهور بود ۱۱ چک از حساب شخصی اش کشید و کپی یکی از آن ها را به مبلغ ۳۵ هزار دلار به کنگره ارائه داد.

پرزیدنت ترامپ در واکنش به سخنان کوهن او را دروغ‌گو نامیده و گفته بود که اطلاعی از پرداخت حق‌السکوت‌ها ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG