لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۷

کمیته های مجلس نمایندگان آمریکا درباره گزارش مولر جلسات رسیدگی برگزار می‌کنند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا» دوشنبه جلسه ای با عنوان «درس ها از گزارش مولر: مانع تراشی رئیس جمهوری در اجرای عدالت و دیگر جرائم» برگزار می کند، اما رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا، در آن حضور نخواهد داشت.

این کمیته سخنان وکلای پیشین دولت و دیگر کارشناسان حقوقی از جمله جان دین، شاهد معروف جلسات رسیدگی به تحقیقات درباره «واترگیت» در دهه هفتاد میلادی و مشاور حقوقی کاخ سفید در دولت ریچارد نیکسون، را خواهد شنید.

«کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا» هم چهارشنبه جلسه ای مشابه با تمرکز بر «پیامدهای ضد اطلاعات» یافته های مولر برگزار می کند. نه مولر و نه اعضای تیم تحقیق او در این جلسه حضور نخواهند داشت، اما رابرت اندرسون و استفنی داگلاس، مقام های پیشین «اف بی آی»، در آن جلسه اظهار نظر می کنند.

ریاست این کمیته ها بر عهده دموکرات ها است. حزب دموکرات بر سر نحوه واکنش به مولر دچار اختلاف شده است. مولر برای پرهیز از سوء استفاده سیاسی از حضورش در برابر قانونگذاران از شرکت در این جلسات سرباز زده است.

بخشی از حزب دموکرات نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، را برای آغاز روندی منتهی به استیضاح پرزیدنت ترامپ زیر فشار گذاشته اند.

پرزیدنت ترامپ خود را مبرا می داند و با اشاره به گزارش رابرت مولر گفته دموکرات ها سعی دارند در کار دولت او خلل ایجاد کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG