لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۸

طرح بودجه ۶۱۱ میلیارد دلاری سیاست های دفاعی آمریکا در مجلس نمایندگان


مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت آن با اعضای جمهوریخواه است یک لایحه ۶۱۱ میلیارد دلاری را در دست بررسی دارد که بستن زندان گوانتانامو در کوبا را منع میکند، پنتاگون را از کاهش شمار پایگاه های نظامی بازمی دارد و حقوق سربازان آمریکایی را افزایش می دهد که در شش سال گذشته بی سابقه بوده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس قانونگذاران آمریکایی قرار است روز جمعه به این لایحه رای بدهند که از جمله هزینه های ارتش برای سال مالی را قانونی می کند. سال مالی از اول اکتبر آغاز شده است.

لایحه بودجه دفاعی حاضر از جمله شامل توافقی می شود که وزارت دفاع را از فشار بر هزاران سرباز گارد ملی کالیفرنیا در بازپرداخت مزایایی که طی یک دهه پس از خدمت در عراق و افغانستان دریافت کرده اند، منع می کند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۸ وعده بستن بازداشتگاه گوانتانامو را داده بود. اما جمهوریخواهان و شماری از دموکرات ها بارها با این نظر مخالفت کرده و گفته اند که این بازداشتگاه برای نگهداری تروریست های مظنون لازم است. این منع همچنین مانع انتقال بازداشتی ها به زندان های آمریکا می شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا وعده داده است که بازداشتگاه گوانتانامو را باز نگاه دارد.

دفتر برنامه و بودجه کاخ سفیدبا افزایش حقوق سربازان مخالفت کرده و به دلیل صرفه جویی در دیگر بخش ها از موافقت با آن سرباز زده است.

لایحه بودجه دفاعی جلوی قصد پنتاگون برای کاهش سربازان در حال خدمت را گرفته و نمی گذارد که شمار سربازان به کمتر از ۴۷۶ هزار نفر برسد که خود ۱۶۰۰۰ نفر بیشتر از آنچیزی است که در بودجه پیشنهادی دفاعی اوباما مطرح شده بود. این لایحه همچنین هفت هزار نفر را به نیروی هوایی و تفنگداران می افزاید.

مذاکره کنندگان مجلس نمایندگان و سنا که پیش نویس لایحه بودجه دفاعی را نوشته اند همچنین بودجه اضافی پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری را که اوباما ماه گذشته برای هزینه های اضافی جنگ تقاضا کرده بود در طرح خود گنجانده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG