لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۳

استثناها در میان گروگان‌های آمریکایی چه کسانی بودند


هرچند پس از مدتی از گروگان‌گیری دیپلمات‌های آمریکایی در تهران اعلام شد که زن‌ها و آفریقایی‌تبارها آزاد می‌شوند ولی در میان ۵۲ گروگانی که ۴۴۴ روز در بند ماندند، دو زن و یک آمریکایی آفریقایی‌تبار آزاد نشدند.

«کاترین ال. کوب»، ۴۲ ساله از فیرفکس در ایالت ویرجینیا، مسئول امور فرهنگی سفارت و «الیزابت آن سویفت»، ۴۰ ساله از واشینگتن دی‌سی، رئیس بخش سیاسی سفارت دو زنی بودند که رژیم ایران حاضر به آزادی آن‌ها با دیگر زن‌ها نشد.

همچنین «چارلز ای. جونز جونیور»، ۴۰ ساله، کارشناس ارتباطات و مسئول تله‌تایپ، تنها آمریکایی آفریقایی‌تبار بود که با دیگر آفریقایی‌تبارها و زن‌ها آزاد نشد.

از میان ۵۲ گروگان آمریکایی، سه تای آن‌ها در مدت اسارت در ساختمان وزارت خارجه رژیم ایران نگهداشته شدند.

«مایکل هاولند»، ۳۴ ساله از آلکساندریا در ایالت ویرجینیا، دستیار حفاظت، «ال. بروس لانیگن»، ۵۸ ساله از بتسدا در ایالت مریلند، کاردار سفارت و «ویکتور ال. تامسث»، ۳۹ ساله از اسپرینگ‌فیلد در ایالت اوراگون، مسئول سیاسی ارشد سفارت، سه نفری بودند که از بقیه جدا شده و در ساختمان وزارت خارجه زندانی بودند.

یکی از گروگان‌ها هیچ ارتباطی به سفارت آمریکا در تهران نداشت و برای سفر به تهران آمده بود و در حالی که برای دیدار به سفارت رفته بود، سفارت گرفته و او هم دستگیر شد.

«ویلیام اف. کیو جونیور»، ۵۰ ساله از بروکلاین در ایالت ماساچوست، مسئول مدارس آمریکایی در اسلام‌آباد پاکستان بود که برای سفر به تهران رفته بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG