لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۲

مجازات بغل کردن هوادار: جریمه نقدی و محرومیت مجدد کاپیتان استقلال؛ حسین حسینی: فدای سر آن خانم


حسین حسینی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال
حسین حسینی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال

در پی در آغوش گرفتن یک تماشاگر زن توسط کاپیتان تیم استقلال، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در حکمی جدید حسین حسینی را به جریمه نقدی، عذرخواهی در رسانه‌های رسمی، و محرومیت از حضور در بازی با تراکتور محکوم کرد.

بر اساس حکمی که روز دوشنبه سوم اردیبهشت در وب‌سایت فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی منتشر شده، حسین حسینی، دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال در پی مصاحبه پس از بازی با تیم شمس آذر قزوین در روز ۳۱ فروردین، دوباره به کمیته انضباطی احضار شده بود و محرومیت جدید برای اظهارات او در مصاحبه مذکور صادر شده است.

حسین حسینی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال، در روزهای گذشته و در جریان مسابقه تیم‌های آلومینیوم اراک و استقلال تهران یک هوادار زن را که با حرکت «جیمی جامپ» به داخل زمین فوتبال پریده بود، در آغوش گرفت.

در پی این اقدام، فدراسیون فوتبال حسین حسینی را به «بدرفتاری نسبت به مقامات رسمی مسابقه (افسران امنیتی مسابقه)» متهم کرد و علاوه بر جریمه پیشین، او را به پرداخت «۳۰ میلیون تومان جریمه نقدی، الزام به عذرخواهی در رسانه‌های رسمی» و محرومیت از حضور در مسابقه با تیم تراکتور محکوم کرد.

کمیته انضباطی پیشتر در حکمی حسین حسینی را به پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی و محرومیت از یک بازی محکوم کرده بود.

در این حال، دروازه‌بان تیم استقلال، ۳۱ فروردین در مصاحبه با رسانه‌ها گفت: «جریمه را پرداخت می‌کنم. فدای سر آن هوادار خانم!»

پس از این اظهارنظر، کمیته انضباطی دوباره کاپیتان تیم استقلال را برای «ادای پاره‌ای از توضیحات» احضار کرد و این بار او را به به دلیل «مصاحبه او پس از بازی با تیم شمس آذر قزوین» به محرومیت از حضور در بازی در مقابل تیم تراکتور محکوم کرد.

بر اساس این حکم، باشگاه استقلال تهران نیز به پرداخت «۶۰ میلیون تومان جریمه نقدی» محکوم شده است.

رأی کمیته انضباطی هفت روز برای تجدیدنظر خواهی در کمیته استیناف مهلت دارد.

همچنین، امیرحسین صادقی، بازیکن سابق باشگاه استقلال که در مصاحبه‌ای با حمایت از حسین حسینی، دروازه‌بان تیم استقلال گفته بود «او گران‌ترین بغل تاریخ فوتبال را رقم زد»، به کمیته اخلاق احضار شده است.

XS
SM
MD
LG