لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۹

برایان هوک: هر فرد و کشوری تحریم آمریکا علیه ایران را نقض کند، مجازات می‌شود


برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفت: تحریم اخیر آمریکا علیه متخلفان چین نشان می‌دهد هرگونه متخلفی تحت تعقیب قرار می‌گیرد و کشورها باید دست از تجارت با ایران بردارند.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه چهارم مهر ماه در یک کنفرانسی خبری در مرکز رسانه های خارجی آمریکا در شهر نیویورک گفت: تحریم نفتی ما سالانه ۵۰ میلیارد دلار از ایران گرفته و ما به این کار ادامه می‌دهیم.

او با اشاره به فرمان پرزیدنت ترامپ برای محدود یا ممنوع کردن ورود مقامات سرشناس و خانواده‌های آن‌ها به آمریکا گفت: دیگر نمی‌توانند و بیایند و در حالی از آزادی‌های جامعه آمریکایی بهره‌مند شوند که مردم به دلیل سوءمدیریت مقامات ایران، زجر می‌کشند.

آقای هوک افزود: مایک پمپئو و پرزیدنت ترامپ مصمم هستند که در کنار مردم ایران بایستند و این اقدام به خاطر مردم ایران صورت می‌گیرد.

برایان هوک در پاسخ به پرسش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در مورد استثناهای این فرمان گفت: این قانون عطف به ماسبق نشده و از این به بعد اجرا می‌شود.

او در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار صدای آمریکا در مورد موضع‌گیری در خصوص استفاده ایران از نوعی جدید از سانتریفوژ طبق خبری که آژانس منتشر کرده گفت: ما دیگر عضو برجام نیستیم و آن کشورهایی که هنوز به آن متعهد هستند باید واکنش نشان دهد.

برایان هوک در پاسخ به این پرسش که آیا اعضای فعلی برجام موضع خود را تغییر می‌دهند یا نه گفت: بیانیه اخیر سه کشور اروپایی نشان داد موضع خود را تغییر داده‌ و در آن از ایران خواستند مذاکره را بپذیرد، به نگرانی‌ها در مورد منطقه و همچنین برنامه موشکی خود پاسخ دهد.

آقای هوک افزود: واقعیت این است که توافق اتمی ایران به قیمت گسترش موشکی ایران تمام شد و موانع پیش رو را برداشت. یک سال دیگر ممنوعیت فروش تسلیحاتی به ایران هم برداشته می‌شود که این هم یکی از کاستی‌های بزرگ توافق اتمی است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG