لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۳

تاکید دوباره برایان هوک: اگر جمهوری اسلامی به ما حمله کند دفاع می‌کنیم و با قدرت نظامی پاسخ ‌می‌دهیم


نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران بار دیگر تاکید کرد که هرگونه حمله و جنگ احتمالی به رفتار جمهوری اسلامی بستگی دارد چون آمریکا درصورتی که ایران حمله کند، پاسخ می‌دهد.

«برایان هوک» روز جمعه به شبکه اسکای نیوز گفت: آمریکا مشغول آزمایش ایران نیست، این ایران است که تهدید کرده به منافع آمریکا حمله می‌کند. اطلاعات ما هم تهدید ایران را تایید می‌کند. پس اگر ایران اول به ما حمله کند، ما در دفاع از خود اقدام کرده و با قدرت نظامی به آن پاسخ می‌دهیم.

آقای هوک افزود: ما در حالت آمادگی برای واکنش به هرگونه حمله احتمالی هستیم. اطلاعات موثق و متعددی که ما داریم نشان می‌دهد ایران قصد داشت در برنامه‌ای طولانی مدت و در چندین اقدام، خطرهای جدی برای منافع ما در سرتاسر منطقه ایجاد کند.

نماینده ویژه وزارت خارجه گفت: ما خیلی سریع آرایش خود در منطقه عوض کردیم که از خود دفاع کنیم.

روز پنجشنبه آقای هوک در یک گفتگوی اختصاصی با صدای آمریکا گفته بود که ایالات متحده تجهیزات و امکانات نظامی خود را به منطقه منتقل کرده است تا بتواند از خودش دفاع کند، اما در حمله به ایران پیش‌قدم نخواهد شد.

متن کامل گفتگوی اختصاصی با برایان هوک:

آقای هوک در پاسخ به این پرسش که آیا ایالات متحده از نیروی نظامی‌اش علیه ایران استفاده خواهد کرد، گفت: «تنها در صورتی که اول به ما حمله شود.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG