لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۵

برایان هوک: کمپین فشار حداکثری علیه ایران جواب داده است


برایان هوک برای دیدار با مقام‌های ارشد دیپلماتیک فرانسه، بریتانیا و آلمان در پاریس به سر می‌برد
برایان هوک برای دیدار با مقام‌های ارشد دیپلماتیک فرانسه، بریتانیا و آلمان در پاریس به سر می‌برد

برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفت:‌ ما به کمپین فشار حداکثری علیه ایران ادامه می‌دهیم چرا که موفق بوده و جواب داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای هوک روز پنجشنبه ششم تیرماه و در پاریس گفت: تحریم‌ها باعث شده حجم زیادی از درآمدهای رژیم کاهش یابد.

این گزارش می‌گوید برایان هوک قرار است در پاریس با دیپلمات‌های ارشد بریتانیا، فرانسه و آلمان دیدار و آن‌ها را در سیاست فشار بر ایران، همراه کند.

برایان هوک افزود: تحریم‌های ما این اجازه را به ایران نمی‌دهد که به برنامه اتمی خود سرعت دهد. ایران هیچ‌گاه اجازه دسترسی به بمب اتمی نخواهد داشت و ما از نزدیک مشغول بررسی هستیم تا هیچ‌گاه از حد یک سال فاصله تا زمان ساخت بمب اتمی، گذر نکنیم.

تنش بین آمریکا و ایران در یک ماه اخیر به شدت افزایش یافته است.

بعد از اینکه جمهوری اسلامی یک پهپاد آمریکا را بر فراز حریم بین المللی سرنگون کرد، روز جمعه رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که قرار بود به سه مکان در ایران حمله نظامی شود، اما تنها ده دقیقه قبل از حمله از این کار منصرف شد.

ایالات متحده خواستار برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله ایران به پهپاد آمریکا و از افزایش تنش آفرینی جمهوری اسلامی در خاورمیانه شده است.

دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری بر ایران گذاشته و می گوید رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و از تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، برنامه گسترده موشکی، کمک به تروریسم، و سایر اقدامات تنش برانگیز خود دست بردارد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر اعلام کرد که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است، اما جمهوری اسلامی هرگونه مذاکره را رد کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG