لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۲

برایان هوک در واکنش به سخنان روحانی: این نمونه‌ای خوب از شهرت رژیم در دروغگویی و پروپاگاندا است


برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در واکنش به مصاحبه حسن روحانی با فاکس‌نیوز که مدعی شده بود «اسرائیل حامی داعش است» گفت: «این نمونه‌ای خوب از شهرت رژیم در دروغگویی و پروپاگاندا است.»

برایان هوک شامگاه سه‌شنبه دوم مهر ماه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز و در پاسخ به گفته‌های حسن روحانی که «کشوری که می‌خواهد بمب اتمی بسازد، با آژانس همکاری نمی‌کند» گفت: «نه، [چنین ادعایی] حقیقت ندارد. [آژانس بین‌المللی انرژی اتمی] در سال ۲۰۰۶ پرونده برنامه هسته‌ای ایران را، به این دلیل که نمی‌توانست ماهیت صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های آن‌ها را تایید کند، به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داد.»

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران افزود اسرائیل یک سال پیش در عملیاتی در تهران نزدیک به ۵۰۰ کیلوگرم اسناد مرتبط با فعالیت اتمی ایران و بایگانی مربوط به چگونگی ساخت بمب اتمی را کشف کرد.

برایان هوک همچنین در واکنش به روحانی که گفته بود ایران صلح می‌آورد ولی هرجا آمریکا و اسرائیل می‌روند، جنگ به همراه دارد، گفت: «او [روحانی] مردی عمیقا یهودستیز است. این رژیم در ۴۰ سال گذشته در راستای از بین بردن اسرائیل فعالیت کرده است. ما سیاست‌هایی را به اجرا گذاشته‌ایم که کار ایران در تامین مالی نیروهای نیابتی‌اش مانند حزب‌الله و حماس و جهاد اسلامی فلسطینی را دشوار می‌کند.»

آقای هوک افزود: «ما دیپلماسی را در دستور کار با ایران قرار داده‌ایم. ولی رژیم ایران دیپلماسی را نه با دیپلماسی، که با قدرت نظامی، پاسخ داده است. از این رو، ما درهای دیپلماسی را باز نگه می‌داریم ولی کارزار فشار حداکثری ما جواب داده است و ادامه خواهد یافت.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG