لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۹

برایان هوک: سپاه پاسداران مسئول اجرای سیاست خارجی نظام در صادرات انقلاب است


برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی بلومبرگ گفت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسئول اصلی اجرای سیاست خارجی ایران و صادرات انقلاب است.

در این گفت‌وگو که روز پنجشنبه ۲۲ فروردین پخش شد، آقای هوک گفت: «سپاه این کار را در خاورمیانه انجام داده است. اگر به مناطق بی‌ثباتی در خاورمیانه مثل عراق، سوریه، لبنان، یمن یا بحرین نگاه کنید، می‌بینید که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آن جا است. ضمن این که در عراق ۶۰۳ نیروی آمریکایی به دست سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشته شدند.»

‌برایان هوک افزود: «دستیابی به صلح و ثبات در خاورمیانه بدون از قدرت انداختن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تضعیف رژیم، ممکن نیست.»‌

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در مورد تحریم‌ها و تاثیر آن در بازار انرژی گفت: «وقتی که ما در توافق اتمی (برجام) بودیم، تحریم‌های مالی و بخش انرژی تعلیق شده بود. خروج از این توافق به ما ابزار خیلی خوبی داد تا فشارها را دنبال کنیم. ۸۰ درصد درآمد ایران از صادرات نفت است و ما قصد داریم صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم.»

برایان هوک گفت:‌«پیش‌بینی بازار ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که عرضه از تقاضا بیشتر خواهد بود و به ما فرصت مناسبی می‌دهد تا به هدفمان، یعنی رساندن صادرات نفت ایران به صفر، برسیم. معافیت‌هایی که داده بودیم دوم ماه مه - حدود سه هفته دیگر - به پایان می‌رسد و ما در زمان مقتضی نظر خود را خواهیم گفت. ولی هدف این است که در اولین فرصت ممکن به هدف صفر برسیم.»‌

پرزیدنت دونالد ترامپ ۱۹ فروردین در بیانیه ای رسما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد. به گفته وزیر خارجه آمریکا تصمیم پرزیدنت ترامپ برای قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی ایالات متحده، از ۲۶ فروردین به شکل رسمی به اجرا گذاشته می‌شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG