لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۲

اسکار افتخاری به جینا دیویس، دیوید لینچ و دو هنرمند تاثیرگذار دیگر سینمای جهان اهدا شد


یازدهمین ضیافت سالانه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی موسوم به «گاورنرز اواردز» در لس آنجلس برگزار شد و چهار سینماگر برجسته جهان، اسکار افتخاری گرفتند.

به گزارش نشریه هنری «هالیوود رپورتر»، آکادمی به جینا دیویس، لینا ورتمولر، وس استودی و دیوید لینچ به پاس سالها حضور درخشان در عرصه سینمایی و دستاوردهای ارزنده هنری اسکار افتخاری اهدا کرد.

«جینا دیویس» هنرمند مشهور آمریکایی که در فیلم هایی چون «تلما و لوئیسا»، «بیتل‌ جوس» و «توریست اتفاقی» بازی کرده است، جایزه «ژان هرشولت» آکادمی را به پاس فعالیتهای بشردوستانه خود دریافت کرد.

«لینا ورتمولر» سینماگر ایتالیایی، نخستین زنی است که با ساخت فیلم «هفت زیبا» در سال ۱۹۷۶ نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی شد.

«وس استوردی» که از سرخ پوستان آمریکایی است، پس از دریافت جایزه خود از دستان «کریستین بیل» گفت، افتخار بزرگی است که به عنوان نخستین بازیگر بومی آمریکایی جایزه اسکار افتخاری دریافت می ‌کند.

«دیوید لینچ» کارگردان نامدار آمریکایی از چهره های صاحب سبک سینمای جهان است که برای ساخت فیلمهایی چون «مرد فیل ‌نما»، «در قلب وحشی»، «بزرگراه گمشده» و «جاده مالهالند» شهرت دارد.


جایزه اسکار افتخاری هر سال به سینماگران تأثیرگذاری اهدا می شود که علی رغم دستاوردهای ارزنده هنری، موفق به دریافت جایزه اسکار نشدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG