لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۴

لباس شخصی‌ها به معترضان ضددولتی در هنگ‌کنگ حمله کردند


در جریان تظاهرات ضددولتی در هنگ‌کنگ، نیروهای «لباس شخصی» با باتوم به معترضان حمله کرده و آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

به گزارش رویترز، در جریان تظاهرات روز یک‌شنبه معترضان گروهی از افراد با لباس‌های سفید، ماسک و باتوم به معترضان حمله کردند.

این حمله پس از پایان تظاهرات و زمانی که معترضان در ایستگاه مترو بودند، رخ داد.

بر اثر این حمله دست‌کم ۴۵ نفر زخمی شدند. بنا بر گزارش‌ها حال یکی از مجروحان این حادثه وخیم گزارش شده است.

در تظاهرات روز یک‌شنبه در هنگ‌کنگ پلیس با گاز اشک‌آور و شلیک گلوله‌های پلاستیکی تلاش کرد معترضان را متفرق کند. معترضان مقابل دفتر نمایندگی چین در هنگ‌کنگ با پلیس درگیر شده بودند.

هنگ‌کنگ از حدود دو ماه پیش شاهد اعتراض‌های خیابانی به لایحه‌ای بود که براساس آن متهمان به چین فرستاده می‌شدند.گرچه رئیس اجرایی هنگ کنگ پیشتر گفته بود لایحه استرداد متهمان به چین «مرده» است،‌ اما معترضان به این لایحه بار دیگر به خیابان‌های این دولت‌شهر آمدند.

در دو ماه گذشته نزدیک به دو میلیون نفر در راهپیمایی های اعتراضی به این لایحه شرکت کرده‌اند. اعتراضاتی که به خشونت نیز کشیده شد.

پس از این اعتراض‌ها کری لام، رئیس اجرایی هنگ‌کنگ، در جریان یک نشست خبری گفته بود لایحه استرداد متهمان به چین «مرده» است. اما مخالفان این لایحه می‌گویند، هیچ کاری جز ملغی شدن کامل آن جواب نمی‌دهد.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG