لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۵

هزاران دانش‌آموز هنگ‌کنگی به تجمعات مسالمت‌آمیز پیوستند


در ادامه اعتراضات در هنگ‌کنگ، هزاران نفر از دانش‌آموزان هنگ کنگی نیز به تجمعات برای دموکراسی پیوستند.

به گزارش رویترز،‌ دانش‌آموزان هنگ‌کنگ روز دوشنبه ۱۱ شهریور با تعطیل کردن کلاس‌های درس خود به راهپیمایی مسالمت‌آمیز برای دموکراسی در این دولت‌شهر پیوستند.

تحریم کلاس‌های درس از سوی دانش‌آموزان همزمان با روز نخست سال تحصیلی است و دانش‌آموزان با لباس مدرسه، نقاب و کلاه و عینک ایمنی در مقابل مدرسه خود تجمع کردند.

تحریم کلاس‌های درس از سوی دانش‌آموزان همچنین پیوستن به تجمع معترضان پس از اعتراضات آخر هفته در هنگ کنگ است که به خشونت کشیده شد. تجمعات روزهای گذشته با پرتاب مواد آتش‌زا از سوی معترضان همراه شد. پلیس نیز در مقابل از گاز اشک‌آور و آب پرفشار برای مقابله با معترضان استفاده کردند.

اعتراضات دموکراسی خواهان هنگ کنگ که ابتدا علیه یک لایحه پیشنهادی برای استرداد مظنونان به ارتکاب جرم به سرزمین اصلی چین آغاز شده بود، به تدریج به اعتراض علیه مسائل دیگر کشیده شد و سپس، به بزرگترین بحران سیاسی هنگ کنگ از زمان انتقال کنترل این منطقه از بریتانیا به چین در سال ۱۹۹۷ تبدیل شد.

پیشتر معترضان چهار درخواست داشتند که از جمله آنها پس گرفتن کامل لایحه پیشنهادی استرداد متهمان به چین و تحقیقات مستقل در زمینه اتهام استفاده پلیس از خشونت بیش از حد علیه معترضان است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG