لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۴

موتورهای مقدس؛ بخت ربودن اسکار


اسکار برای بینوایان، لینکلن ، یا «هولی موتورز» ناشناخته
اسکار برای بینوایان، لینکلن ، یا «هولی موتورز» ناشناخته

برگردان نگاهی به فیلم «هولی موتورز» یا «موتورهای مقدس» از وبلاگ «اچ.کی.»

با نزدیک شدن زمان برگزاری مراسم اهدای جوایز آکادمی اسکار، چند فیلم در میان برترین هایی هستند که به نظر می رسد بخت ربودن جایزۀ آکادمی را داشته باشند. از جمله بینوایان و لینکلن.

برخی منتقدان از جمله نویسندۀ این مقاله اما معتقدند که فیلم «هولی موتورز» (موتورهای مقدس) نیز از چنین اقبالی برخوردار است.

جلوه های ویژۀ این فیلم، نیز گریم و شیوۀ نورپردازی در میان مواردی است که به نظر می آید توجه داوران آکادمی اسکار را جلب کند و احتمال گرفتن اسکار را توسط این فیلم افزایش دهد.

برخی منتقدان فیلم برآنند که توجه داوران اسکار طی چند سال اخیر به فیلم هایی جلب شده که عوامل و سازندگان آن ناشناخته هستند و این، بر میزان اصالت رقابتهای اسکار افزوده است.

فیلم موتورهای مقدس که محرز است با هوشمندی و قابلیت بالای کامپیوتری و جلوه های ویژه ساخته شده، در جشنوارۀ فیلم کن مورد بی توجهی قرار گرفت و امید نویسندۀ این مقاله آن است که در اسکار توجه داوران را به خود معطوف کند.

عده ای برآنند که موسیقی این فیلم درخورتحسین است و شایستگی برنده شدن را در بخش موسیقی رقابت های اسکار دارد. اما هنوز باید یک ماه و نیم منتظر ماند تا روشن شود نتیجۀ قضاوت آکادمی اسکار چگونه بوده و آیا این فیلم را مورد توجهی که لیاقت آن را دارد قرار داده اند یا نه؛ فیلمی که حاوی گونه ای ادیسه از جنس فرانسوی آن است که توجه به آن وسعت نظر می طلبد اما به نظر می رسد که داوران آکادمی اسکار از چنین وسعت نظری برخوردار باشند.
XS
SM
MD
LG