لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۵

«سیمپسون» رکورد زد؛ طولانی ترین سریال داستانی تلویزیون


با پخش قسمت دیگری از «سیمپسون ها» در فاکس، این مجموعه رکورد دیگری شکست و طولانی ترین سریال رادیویی و تلویزیونی داستانی شد که از شبکه های اصلی آمریکا پخش می شود.

یکشنبه میلیون ها آمریکایی بیننده قسمت ۶۳۶ سیمپسون ها در شبکه فاکس بودند و به این ترتیب این مجموعه تلویزیونی رکورد پیشین متعلق به یک سریال درامای وسترن را شکست.

پیش از این «گان اسموک» یا «دود اسلحه» که در سالهای ۱۹۵۵ تا ۱۹۷۵ تولید شد با ۶۳۵ قسمت طولانی ترین مجموعه داستانی رادیویی و تلویزیونی در آمریکا بود، اثری که «نورمن مک دانل» خلق کرد و در ایران هم به فارسی دوبله شد.

تهیه کنندگان، عوامل تولید و دست اندرکاران سیمپسون ها با شور و هیجان زیادی این موفقیت را جشن گرفتند و در شبکه های اجتماعی از حمایت و پشتیبانی دوستداران این مجموعه تلویزیونی قدردانی کردند.

از جمله «مت سلمن» تهیه کننده ارشد سریال که تصویری از «هومر سیمپسون» شخصیت اصلی کارتون را همراه با دخترش در حال دوئل با یک کابوی از سریال دود اسلحه نشان می دهد.

فصل سی ام سیمپسون ها از چندی پیش در شبکه فاکس در آمریکا و سایر کشورهای جهان شروع شده است. این مجوعه کارتونی به دلیل نوع ساخت و محتوای طنزآمیزش، طرفداران بسیاری دارد.

این در حالی است که تاکنون فصل جدید با جنجال و حواشی بسیاری همراه بوده است، و شوخی با برخی از شخصیت های سیاسی یا ناهنجاری های اجتماعی در آمریکا با واکنش های منفی زیادی رو‌به‌رو شده است.

به ویژه عملکرد یکی از شخصیت های فرعی سریال به نام «آپو» که تباری آسیایی دارد و به عقیده برخی با رویکردی نژادپرستانه به تصویر کشیده شده است.

هر چند که تهیه کنندگان سیمپسون ها این اتهام را نپذیرفتند ولی «هانک آزاریا» صدا پیشه آپو تهدید کرده در صورت عدم بازنگری این کاراکتر سریال را ترک می کند.

پخش سیمپسون ها دوفصل دیگر از شبکه فاکس ادامه دارد وهنوز مشخص نیست پس از پایان این دوره چه سرانجامی خواهد داشت.برخی از گزارش های تأیید نشده از احتمال پخش سیمپسون ها از شبکه دیزنی حکایت دارد و حتی ممکن است با توجه به مذاکرات فشرده این شرکت های بزرگ، تمامی محصولات تصویری فاکس از جمله سیمسپون ها در آینده نزدیک به دیزنی واگذار شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG