لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۹

هالیوود: انتظارات مردم از سخنرانی سالانه رئیس جمهوری


آمریکایی ها امیدوارند که باراک اوباما، در دور دوم ریاست جمهوری خود وضعیت اقتصادی را بهبود دهد و نرخ بالای بیکاری را پایین آورد. ساکنین هالیوود، یکی از محله های لس آنجلس که شهرت جهانی دارد، آرزوهایی دارند که شبیه ساکنین دیگر نقاط جهان است.

هالیوود به خاطر صنعت فیلمسازی شهرت دارد و توریست هایی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

اما در پس کوچه های هالیوود، مردم در استودیوهای تولید و صحنه های صدابرداری مشغول به کارند و در عین حال برخی به سخنرانی سالانه رئیس جمهوری درباره اوضاع کشور گوش خواهند داد. سولومون جفرسون، یکی از شهروندان ساکن هالیوود می گوید: «می خواهم چاره اندیشی او درباره یکی از مهمترین مسائل کشور یعنی اقتصاد را بشنوم.» او می گوید پایین آوردن نرخ بیکاری که حالا نزدیک به 8 درصد است، اولویت کشور به شمار می رود اما برای این منظور، جمهوری خواهان و دمکرات های آمریکایی باید همکاری کنند. جفرسون می گوید: «برای یافتن راه حل میانه و توافق آنها باید همکاری کنند.»

جان پولیوت، ادیتور سینما است و می گوید: «دوست دارم که رئیس جمهوری روی حرف خودش بایستد و بگوید که دولت مالیات را به عدالت و از آدم های درست می گیرد. به نظر من بدهی کشور در حال حاضر به اندازه لزوم ایجاد شغل برای بیکاران اهمیت ندارد.»

حل مشکلات ساده نیست اما مردم ساکن هالیوود امیدوارند که دور دوم ریاست جمهوری اوباما، مانند فیلم های هالیوود، پایانی خوش داشته باشد.
XS
SM
MD
LG