لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۹

قربانی تجاوز، خود به تجاوز متهم شد؛ جنجال بزرگ «آزیا ارجنتو»


«آزیا ارجنتو» بازیگر ایتالیایی و از پیشگامان جنبش «من هم» اتهامات وارده به خود را تکذیب کرد؛ او که از قربانیان «هاروی واینستین« تهیه کننده مشهور هالیوود است، به رفتار ناشایست با یک مرد جوان متهم شده است.

روزنامه نیویورک تایمز یکشنبه گذشته با انتشار گزارشی جنجالی این بازیگر زن را به آزار جنسی «جیمی بنت» بازیگر و خواننده راک آمریکایی متهم کرد.

این نشریه مدعی است آزیا ارجنتو با پرداخت نزدیک به چهار صد هزار دلار موفق به جلب رضایت قربانی و عدم پیگیری قضایی این ماجرا شده است.

به گفته نیویورک تایمز آزیا ارجنتو سال ۲۰۱۳ هنگامی که جیمی بنت تنها هفده سال داشته در اتاق هتلی در کالیفرنیا وی را مورد آزار جنسی قرار داده است.

آزیا ارجنتو سه شنبه با انتشار بیانیه ای ضمن رد این اتهام، گزارش نیویورک تایمز را بی پایه و اساس توصیف کرد؛ داستانی خیالی که ساخته و پرداخته ذهن نویسنده ای غیر حرفه ای است.

به گفته او این مبلغ را دوست پسرش به جیمی بنت پرداخته چرا که این هنرمند جوان نیاز مالی داشته و از آنها تقاضای کمک کرده است.

آزیا ارجنتو در فرازهای دیگری از این بیانیه تأکید می کند آزار جنسی در کار نبوده و او که در گذشته با جیمی بنت در یک پروژه سینمایی همکار بوده، رابطه ای دوستانه و حرفه ای داشته است.

این در حالی است که نیویورک تایمز مدعی است اسناد و مدارک کاملی برای تأیید رابطه جنسی این دو هنرمند دارد؛ حتی تصاویری از همخوابگی آنها در هتلی در کالیفرنیا که حاوی صحنه های غیراخلاقی و مبتذل است.

جیمی بنت در آن زمان فقط هفده سال داشت، در ایالت کالیفرنیا رابطه جنسی با افراد زیر سن قانونی یعنی هجده سال جرم است و به همین دلیل می توانست آزیا ارجنتو را دچار مشکل کند؛ عاملی که به ادعای نیویورک تایمز باعث شده تا او به این هنرمند جوان باج دهد.

به گفته اداره پلیس لس آنجلس هیچ شکایتی علیه آزیا ارجنتو در دفاتر این سازمان ثبت نشده و در صورت صحت این گزارش، ظاهرأ طرفین پیش از مراجعه به پلیس مصالحه کردند.

آزیا ارجنتو یکی از زنانی است که ادعا کرده توسط هاروی واینستین مورد تجاوز و آزار جنسی قرار گرفته و از نخستین قربانیانی است که با افشاگری های خود از پایه گذاران جنبش «من هم» محسوب می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG