لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۵

اهدای جایزه اسطوره سینما به «جان تراولتا» در جشنواره کن


از «جان تراولتا» بازیگر مشهور آمریکایی و از ستاره های بزرگ هالیوود در جشنواره فیلم کن تقدیر می شود و او تندیس «اسطوره سینما» را دریافت می کند، جایزه ای که از طرف «ورایتی» اهدا می شود.

ورایتی که از نشریات معتبر سینمایی جهان است با انتشار بیانیه ای این خبر را اعلام کرد، به این ترتیب جان تراولتا که برای نمایش فیلم جدیدش «گوتی» به جشنواره فیلم کن می رود، در مراسم باشکوهی این جایزه را نیز دریافت می کند.

«استوین گیدوس» معاون و سردبیر نشریه ورایتی در این بیانیه ضمن تقدیر از دستاوردهای ارزنده جان تراولتا درعرصه سینما او را بازیگر توانایی توصیف کرد که به راستی از اسطوره های سینمای جهان است.

جان تراولتای ۶۴ ساله که در انگلوود در ایالت نیوجرسی متولد شده، از بازیگران محبوب آمریکایی است و سوابق درخشانی در کارنامه حرفه ای خود دارد.

از آثار مشهوری که او در آن بازی کرده می توان به فیلمهای «تب شنبه شب»، «گریس»، «پالپ فیکشن»، «تغییر چهره» و «گرازهای وحشی» اشاره کرد.

جان تراولتا برای نفش آفرینی در فیلمهای «تب شنبه شب» و «پالپ فیکشن» نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

این بازیگر آمریکایی با جشنواره فیلم کن بیگانه نیست و در گذشته هم برای اکران فیلمهای پالپ فیکشن و «رنگهای اصلی» به این شهر ساحلی در فرانسه سفر کرده بود.

جان تراولتا در فیلم «گوتی» که ۱۵ ماه مه در کن اکران می شود، نقش «جان گوتی» بزرگ خاندان «گامبینو» را بازی می کند که از خشن ترین و بی رحم ترین گروههای مافیایی در آمریکا بود.

با توجه به داستان هیجان انگیز و حواشی مرتبط با جنایت های هولناک این گروه تبهکار در دهه های هفتاد و هشتاد میلادی، به عقیده بسیاری از منتقدین «گوتی» از فیلمهای جنجالی سال خواهد بود.

موسیقی فیلم را «پیت بول» هنرمند مشهور اهل پورتوریکو و از ستاره های موسیقی لاتین ساخته، او نیز برای نمایش فیلم به کن می رود و در مراسم اکران نخست به هنرنمایی می پردازد.

جایزه اسطوره سینما نیز در همین برنامه به جان تراولتا اهدا می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG