لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۸

هالیوود با رعایت مقررات جدید درباره کرونا، تولید فیلم‌های سینمایی و برنامه‌های تلویزیونی را از سر می‌گیرد


بعد از ماه‌ها تعطیل موقت، استودیوهای هالیوود تولید فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی را با رعایت دستورالعمل‌های جدیدی که با نمایندگان اتحادیه‌های کارکنان بر سر آنها توافق کرده‌اند، از سر می‌گیرند.

بعد از ماه‌ها تعطیل موقت، استودیوهای هالیوود تولید فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی را با رعایت دستورالعمل‌های جدیدی که با نمایندگان اتحادیه‌های کارکنان بر سر آنها توافق کرده‌اند، از سر می‌گیرند.

هرچند براساس مقررات جدیدی که از سرگیری تولید در استودیوهای هالیوود در شرایط شیوع ویروس کرونا را امکان‌پذیر می‌سازد، تغییرات عمده‌ای در روند کار این استودیوها به وجود خواهد آمد. شیوع ویروس کرونا صنعت تولید و نمایش فیلم‌های سینمایی در آمریکا را طی سه ماه گذشته کاملا تعطیل کرده بود.

راهنمای ۲۲ صفحه‌ای جدید، که برای اطلاع به دفتر فرمانداران کالیفرنیا و نیویورک، گوین نوسِم و اندرو کومو، و دفاتر ادارات دولتی دیگر ارسال شده، محصول «ستاد سراسری ایمنی کارکنان و مدیریت» است که نمایندگان شرکت‌های عمده، نظیر والت دیزنی، نتفلیکس، سی بی اس، و همچنین نمایندگان دیگر استودیوها، تهیه‌کنندگان و اتحادیه‌های عمده کارکنان هالیوود در آن عضویت دارند.

روزنامه «یو اس ای تودی» در گزارشی از لس آنجلس می‌نویسد معلوم نیست فرمانداران و ادارات دولتی با این راهنما باید چه کار بکنند. اما اطلاعات مندرج در این راهنما تصویری از شیوه جدید فیلمسازی در سال‌های آینده را ترسیم می‌کند.

در این راهنما از جمله پیش‌بینی شده است که آزمایش ویروس کرونا یکی از شرایط استخدامی بازیگران و کارکنان صحنه خواهد بود. همه آنها باید در آموزش شستشوی دست‌ها شرکت کنند. بوفه مشهور غذا و نوشیدنی که سر صحنه فیلمبرداری‌ها رایج بود، به کلی حذف می‌شود، و غذا فقط در بسته‌بندی‌های تک‌نفره عرضه خواهد شد. همچنین هنگام انتخاب هنرپیشه یک حفاظ پلاستیکی هنرپیشه‌های جویای کار را از تیم کارگردانی جدا می‌کند و این حفاظ بعد از هر بار استفاده ضدعفونی می‌شود.

یک کارشناس مستقل کووید-۱۹ در تمام صحنه‌های فیلمبرداری بر اجرای مقررات ایمنی نظارت خواهد داشت و علاوه بر او، یک خط تلفن برای پاسخگویی به پرسش‌‌های بازیگران و کارکنان صحنه درباره شیوع ویروس کرونا، در اختیار همه قرار خواهد گرفت.

همکاری در اتاق نویسندگان از طریق ویدیو انجام می‌گیرد و در غیر این صورت، فاصله‌گیری به میزان دو متر در همه جلسه‌ها باید رعایت شود.

در این راهنما به تهیه‌کنندگان توصیه شده است فیلمبرداری صحنه‌های کتک‌کاری و عشقبازی را، که شیوع ویروس را تشدید می‌کند، به حداقل برسانند.

XS
SM
MD
LG