لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۰

هیئت مدیره اتحادیه بازیگران هالیوود با ۸۶ درصد آرا به توافق با استودیوهای هالیوود رای مثبت داد


اعضای هیئت مدیره انجمن بازیگران سینما و هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا روز جمعه با ۸۶ درصد آرا به توافق با استودیوهای هالیوود که پس از نزدیک به چهار ماه به اعتصاب اعضای این اتحادیه پایان داد، رای دادند.

دانکن کرابتری، مدیر اجرایی این انجمن در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که قرارداد سه‌ساله قرار است در اواخر روز جمعه به رای اعضای اتحادیه گذاشته شود.

رای موفقیت آمیز هیئت مدیره، که اعضای آن شامل بازیگران بیلی پورتر، جنیفر بیلز، شان آستین و شارون استون هستند، کاملاً مورد انتظار بود، زیرا بسیاری از همان افراد در کمیته مذاکره کننده هم حضور داشتند و رهبری اتحادیه هم به محض دستیابی به توافق آزمایشی با اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون در روز چهارشنبه، به جای منتظر ماندن برای تایید هیئت مدیره، فوراً اعتصاب را پایان یافته اعلام کرد.

این رای یک گام اساسی برای بازگشت به این صنعت درآمدزا در هالیوود خواهد بود. رای اعضای اتحادیه آخرین مرحله مهم خواهد بود.

در پی اعلام توافق آزمایشی، بازیگران تا حد زیادی به آنچه رهبرانشان برای آنها به دست آورده اند خوش بین بودند، اما واکنش آنها به جزئیات مهم خواهد بود.

آخرین اعتصاب بازیگران سینما، در سال ۱۹۸۰، پایان دشواری داشت و بسیاری از اعضا با این قرارداد مخالف بودند و تقریباً یک ماه پر فراز و نشیب طول کشید تا بالاخره ماجرا حل و فصل شد.

پیشتر هم اتحادیه نویسندگان آمریکا و اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون هالیوود یک توافق سه ساله را به دست آورده بودند که منجر به پایان اعتصاب نویسندگان در هالیوود پس از هفته‌ها شد.

XS
SM
MD
LG