لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۹

اولاند، نامحبوبترین رئیس جمهوری ۳۰ سال اخیر فرانسه


براساس نتایج نظرسنجی که دوشنبه در روزنامه فرانسوی لو فیگارو منتشر شد، اولاند، کم طرفدارترین و بدنام ترین رئیس جمهوری فرانسه طی ۳۰ سال اخیر است.

براساس نتایج نظرسنجی که روز دوشنبه ۲۸ اکتبر در روزنامه فرانسوی لوفیگارو منتشر شد، فرانسوا اولاند، کم طرفدارترین و بدنام ترین رئیس جمهوری تاریخ فرانسه شناخته شده است.

تصمیم رئیس جمهوری سوسیالیست برای افزایش مالیات ها خشم عمومی را برانگیخته و نرخ بیکاری و نارضایتی شدید از سیاست مهاجرت دولت فرانسه افکار مردم این کشور را علیه او برانگیخته و او را به چهره ای بسیار نامحبوب بدل کرده است.

نتایج این تازه ترین نظرسنجی حاکی از آن است که محبوبیت آقای اولاند ۲۶ درصد کاهش یافته است و این اولین بار در نظرسنجی های تاریخ فرانسه است که محبوبیت یک رئیس جمهوری فرانسه به زیر ۳۰ درصد افت کرده است.

چهار پنجم مردم فرانسه معتقددند فرانسوا اولاند در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ پیروز نخواهد شد. انتشار نتایج این نظرسنجی ضربه تازه ای به رهبر کشوری است که بزرگترین اقتصاد کشورهای حوزه یورو را دارد.

بر اساس ارقام این نظرسنجی، ۷۶ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی که موسسه تحقیقاتی موسوم به «تی.ان.اس. سوفرس» برای روزنامه فرانسوی لوفیگارو انجام داده است، معتقدند که آقای اولاند به وعده های خود عمل نمی کند و ۶۸ درصد از شرکت کنندگان معتقدند که او مقام باکفایت و کارآمدی نیست.

سیاست های آقای اولاند در قبال مهاجران عامل مهمی برای کاهش محبوبیت عمومی او بوده است. او روز یکشنبه گذشته در واکنش به اعتراض های عمومی اخراج یک نوجوان مهاجر پیشنهاد کرد وی بدون خانواده اش به فرانسه بازگردد.

نرخ بیکاری در فرانسه بسیار بالا رفته است و دولت آقای اولاند با مشکلات اقتصادی بسیار جدی روبرو است.

ارقام نظرسنجی جدید نشان می دهد که ۹۷ درصد از شرکت کنندگان راستگرای این نظرسنجی نظر مثبتی نسبت به آقای اولاند ندارند.

با آن که محبوبیت حزب سوسیالیست(حزب اولاند) در فرانسه بسیار اندک است، ارقام نظرسنجی حاکی از آن است که جبهه ملی فرانسه که حزب راستگرای آن کشور است، از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

حدود ٨٤ درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند معتقدند سیاست دولت کارآمد نیست و ۷٤ درصد سیاست های دولت فرانسه را غیرمنصفانه و ناعادلانه خواندند.
XS
SM
MD
LG