لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۲

رئیس جمهوری فرانسه جدایی خود را از بانوی اول اعلام کرد


اولاند و تریرویلر
اولاند و تریرویلر

فرانسوا اولاند با اعلام خبر جدایی از یار هفت ساله زندگی اش بازار شایعات را سرد کرد.

فرانسوا اولاند اعلام کرد که از یار هفت ساله زندگی اش، والری تریر ویلر، که بانوی اول فرانسه به شمار می رود، جداشده است. این خبر در پی هجوم خبری رسانه ها درمورد رابطه عاشقانه او با یک بازیگر سینما انتشار یافت.

خبر این جدایی را روز شنبه فرانسوا اولاند رسما از طریق خبرگزاری فرانسه اعلام کرد.

این خبر دوهفته پس از آن اعلام می شود که رابطه عاشقانه پنهانی آقای اولاند با ژولی گایه، بازیگر ۴۱ ساله سینما که ۲۰ سال از او جوان تر است، سوژه داغ بسیاری از رسانه های فرانسه و جهان شده بود.

رئیس جمهوری ۵۹ ساله فرانسه با والری تریرویلر،که ۴۸ ساله و ژورنالیستی سرشناس است، ازدواج نکرده است. اما این دو از سال ۲۰۰۶ با یکدیگر زندگی مشترک دارند و در نظر فرانسویان او بانوی اول فرانسه شمرده می شود.

خبر جدایی این زوج یک روز پیش از سفر خانم تریرویلر به هند برای انجام فعالیت های خیریه اعلام می شود. بنا به گزارش ها انتشار خبر رابطه اولاند با ژولی گایه خانم تریرویلر را به بیمارستان کشاند.

رئیس جمهوری فرانسه پیش از خانم تریرویلر با سگولن رویال، عضو ارشد حزب سوسیالیست فرانسه و نامزد ریاست جمهوری در سال ۲۰۰۷ زندگی مشترک داشت که حاصل این زندگی چهار فرزند است. اما آن دو در سال ۲۰۰۷ و درست پس از شکست انتخاباتی خانم رویال و پیروزی نیکلا سرکوزی از هم جدا شدند.
XS
SM
MD
LG