لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۲

هدا قطب، مجری آمریکایی مصری تبار در روز جهانی فرزندخواندگی، از «تجربه شیرین» پذیرفتن دخترش گفت


هدا قطب در مراسم جوایز پیراهن قرمز که برای حمایت از سلامت قلب بانوان برگزار می شود - فوریه ۲۰۱۹
هدا قطب در مراسم جوایز پیراهن قرمز که برای حمایت از سلامت قلب بانوان برگزار می شود - فوریه ۲۰۱۹

«هدا قطب»، مجری تلویزیونی آمریکایی مصری تبار، در روز جهانی فرزند‌خواندگی (۱۸ آبان) فرصت را مناسب دانست تا از تجربه خود در پذیرفتن دخترش به فرزندی صحبت کند؛ تجربه‌ای که به گفته او، زندگی‌اش را کاملاً تغییر داد.

خانم قطب خبرنگار و یکی از مجریان برنامه سحرگاهی «تودی» در شبکه خبری ان‌بی‌سی، دختر یک ساله اش «هِیلی جُوی» را در فوریه ۲۰۱۷ به فرزندی پذیرفت و آن را تجربه ای زیبا می‌داند.

خانم قطب روز جمعه (۱۷ آبان) در شوی «تودی» که آن را با جِنا بوش هِیگِر، (دختر جورج دابلیو بوش، رئیس جمهوری پیشین آمریکا) اجرا می کند، گفت: «حس می کنم اگر داشتن فرزند در زندگی قسمت باشد، آن فرزند وجود دارد. آژانس فرزند‌پذیری به من گفت، نگران نباش، فرزندت یک جا منتظر تو هست. و یادم می آید که در دفتر خاطراتم می نوشتم: می دانم آنجا هستی. چون او را حس می کردم.»

خانم قطب، ۵۵ ساله در سال ۲۰۰۷ یعنی ده سال پیش از پذیرفتن دخترش به سرطان پستان مبتلا شد و تحت جراحی ماستکتومی و جراحی ترمیمی قرار گرفت و بعد از آن قادر به باردار شدن نبود.

او از آن به بعد آگاه‌سازی مردم از سرطان پستان فعالیت می کند. از داستان مبارزه او با سرطان پستان و پیروزی اش نیز یک فیلم مستند ساخته شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG