لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۱

شبکه تلویزیونی اسپانیایی زبان ایران آغاز به کار کرد


محمود احمدی نژاد در سال های اخیر روابط نزدیکی را با کشورهای آمریکای لاتین ایجاد کرده است.
محمود احمدی نژاد در سال های اخیر روابط نزدیکی را با کشورهای آمریکای لاتین ایجاد کرده است.

«هیسپن تی وی»، تلویزیون بین المللی اسپانیایی زبان ایران به طور ۲۴ ساعته آغاز به کار کرد.

تهران که چند سالی است تلویزیونی انگلیسی زبان پرس تی وی را راه انداخته، همواره رسانه های بین المللی را به انتشار اخبار یک جانبه متهم کرده است.

ایران در آمریکای لاتین هم پیمانان و دوستانی دارد و محمود احمدی نژاد اخیرا به آمریکای لاتین سفر کرد و از کشورهای ونزوئلا، کوبا، نیکاراگوئه و اکوادور دیدار کرد.
آقای احمدی نژاد به مناسبت آغاز به کار هیسپن تی وی ابراز امیدواری کرد که این شبکه تلویزیونی تبدیل به صحنه ای برای انعکاس نظرات عمومی شود.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در سخنانی که از پرس تی وی پخش شد گفت امیدوار است که «هیسپن تی وی محل ملاقاتی باشد که تمامی عدالت خواهان، آزادی طلبان، ملت های مستقل، اندیشمندان، دانشمندان و هنرمندان در آن با یکدیگر گفت و گو کنند.»

محمود احمدی نژاد سخنان خود را به زبان اسپانیایی به پایان رساند و گفت «زنده باد اسپانیا، زنده باد آمریکای لاتین». به گفته خبرگزاری فرانسه هوگو چاوز، رئیس جمهوری ونزوئلا به مناسبت افتتاح این تلویزیون پیام تبریک فرستاده است.

ایالات متحده آمریکا به کشورهای آمریکای لاتین درباره برقراری روابط نزدیک تر با ایران هشدار داده است.

در ماه دسامبر، بیش از یک ماه پیش باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفت که ونزوئلا از روابط با ایران سودی نبرده است. ونزوئلا به سهم خود علیه تحریم های آمریکا بر ایران موضع گیری کرده و آن را اقدامی ناشی از «تهاجم امپریالیستی» خوانده است.

علاوه بر پرس تی وی و هیسپن تی وی، تهران تلویزیون عربی زبان العالم را نیز اداره می کند.
به تازگی بریتانیا فعالیت پرس تی وی را در این کشور ممنوع کرد و گفت این رسانه قوانین مطبوعاتی را رعایت نمی کند.

XS
SM
MD
LG