لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۳

فلسطینی ها آمریکا را به اخلال در روند مذاکرات صلح متهم کردند


فلسطینی ها آمریکا را به اخلال در روند مذاکرات صلح متهم کردند
فلسطینی ها آمریکا را به اخلال در روند مذاکرات صلح متهم کردند

رهبران فلسطینی ایالات متحده آمریکا را به اخلال در تلاش ها برای ایجاد صلح در خاورمیانه متهم کرد. این موضع گیری فلسطینی ها پس از آن صورت می گیرد که هیلاری کلینتون «امتیازهای بی سابقه» اسراییل در تلاش برای آغاز دوباره مذاکرات صلح را ستایش کرد.

خانم کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، روز شنبه گفت اسراییل پیشنهاد کرده گسترش شهرک های یهودی نشین را درواکنش به نگرانی فلسطینی ها محدود کند.

هیلاری کلینتون و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، گفتند فلسطینی ها هرگز در گذشته خواستار توقف شهرک سازی به عنوان شرط ازسرگیری مذاکرات صلح نشدند.

صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد فلسطینی ها در مذاکرات صلح، روز شنبه در سخنان خود رادیو اسرائیل تأیید کرد که اگر اسرییل شهرک سازی را متوقف نکند، طرف فلسطینی به مذاکرات بازنمی گردد.

هیلاری کلینتون در سفر اخیر خود به منطقه خاورمیانه، روز شنبه با محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی، در ابوظبی ملاقات کرد و ساعاتی بعد در اورشلیم با بنیامین نتانیاهو دیدار داشت.

خانم کلینتون از اسراییل و فلسطینی ها خواست بلافاصله و بدون پیش شرط مذاکرات صلح را از سرگیرند.

خانم کلینتون در دومین توقف سفر دیپلماتیک خود، روز دوشنبه وارد مراکش می شود. قرار است وزیرخارجه آمریکا، این هفته در شهر مراکش در غرب این کشور، با وزیران خارجه کشورهای عرب ملاقات کند.

XS
SM
MD
LG