لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۴

انتقاد از دولت اوباما و حمایت از مردم ایران در مجلس آمریکا


انتقاد از دولت اوباما و حمایت از مردم ایران در مجلس آمریکا
انتقاد از دولت اوباما و حمایت از مردم ایران در مجلس آمریکا

ایلیانا راس لیتنن، رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای ضمن حمایت از تظاهرات مردم تهران، خواستار تحریم رهبران و فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی شد. رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای گفت: «آمریکا به علت عدم حمایت جدی از مردم ایران که خواهان آزادی و دمکراسی هستند، اشتباهی مرتکب شده ولی ما نمی توانیم این اشتباه را تکرار کنیم.»

خانم لیتنن، نماینده جمهوریخواه کوبایی الاصل تاکید کرده ظلم رژیم ایران علیه مردم ایران از زمان افشای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ افزایش یافته و آمریکا در حمایت از مردم ایران دچار اشتباه شده و ما نباید آن را تکرار کنیم . رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان می افزاید یکی از روش هایی که می توان و باید به حمایت از مردم ایران پرداخت استفاده از ابزار تحریم علیه مقام های جمهوری اسلامی است که مسئول نقض حقوق بشر هستند. وی تاکید کرده ایالات متحده و دیگر کشورهای مسئول باید ممنوعیت سفر ِ مقام های عالیرتبه رژیم جمهوری اسلامی را گسترش دهند و این ممنوعیت باید همه مقام های رژیم از جمله آیت الله علی خامنه ای، محمود احمدی نژاد ، فرماندهان سپاه پاسداران و کسانی را که در سرکوب مردم نقش داشتند، شامل شود. خانم راس لیتنن یکی از حامیان تحریم های همه جانبه علیه رژیم در سال گذشته بود.

در همین حال جو لیبرمن سناتور مستقل دمکرات نیز در ارتباط با تحولات جاری در منطقه خاورمیانه می گوید «برای هدف قرار دادن شکاف فزاینده در جناح های مختلف درون رژیم ایران و همچنین شکاف میان رژیم و مردم ایران، باید تعامل محکم و بیشتر، به همراه حمایت از نیروهای مخالف در ایران از سوی ایالات متحده و دولت های دمکرات جهان انجام شود.» سناتور لیبرمن ابراز امیدواری کرده که دولت اوباما اهمیت حقوق بشر و دمکراسی در مشی خود نسبت به ایران را ارتقا دهد. این سناتور مستقل دموکرات می افزاید «فردی در میان مقام های ارشد دولت آمریکا وجود ندارد که هر روز با احساس داشتن ماموریتی برای کمک به مردم ایران در غلبه بر سانسور دولتی و حفاظت از حقوق بشر از خواب بیدار نشود. به همین دلیل پرزیدنت اوباما نیازمند انتخاب افرادی نظیر استوارت لوی، معاون وزیر خزانه داری است که با اعمال تحریم ها مالی علیه جمهوری اسلامی، جنبش سبز را تقویت کنند. »

XS
SM
MD
LG