لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۴

حمايت سه کوهنورد آمريکايی از جنبش اشغال وال استریت


حمايت سه کوهنورد آمريکايی از جنبش اشغال وال استریت
حمايت سه کوهنورد آمريکايی از جنبش اشغال وال استریت

سه آمریکایی که به اتهام جاسوسی در ایران زندانی بودند، از جنبش اشغال وال استریت و اعتصاب غذای زندانیان ایالت کالیفرنیای آمریکا در اعتراض به شرایط سلول های انفرادی، حمایت کردند.

شین بائر، جاش فتال و سارا شورد، هر سه در مقابل ساختمان شهرداری شهر اکلند ِ کالیفرنیا، جایی که معترضین موسوم به اشغال اکلند، از هفته گذشته چادر زده اند، حاضر شدند و حمایت خود را از این جنبش ابراز کردند. این سه، که فارغ التحصیلان دانشگاه برکلی کالیفرنیا هستند، ضمن تشکر از همه کسانی که برای آزادیشان تلاش کردند، از جنبش اعتراضی موسوم به اشغال وال استریت حمایت خود را به اين طريق، اعلام کردند.

سه زندانی پیشین در ایران همچنين از زندانیان زندان کالیفرنیا که در اعتراض به شرایط سلول های انفرادی دست به اعتصاب غذا زده اند، حمایت کردند.

شین بائر با اشاره به تجربه شخصی اش گفت: همه می دانید ما در زندان انفرادی بودیم که یک شکنجه روانی است و زندانیان کالیفرنیا در همین شرایط زندانی هستند و می خواهند آن را تغییر دهند. هر روزه، دست کم ۲۰ هزار زندانی در این کشور در سلول های انفرادی هستند. من نمی توانم شرایط سلول انفرادی را برای شما تشریح کنم. جهنم است و هیچ زندانی نباید در این شرایط نگهداری شود.

جاش فتال، فعال محیط زیست گفت، ۲۴ ساعت در همبستگی با اعتصاب غذای زندانیان کالیفرنیا ، اعتصاب غذا کرده است و افزود: به مجردی که از سلول انفرادی بیرون آمدم، پس از گذشت مدت ها ی طولانی، خودم را آزاد تر احساس کردم. آن لحظات از زمانی شروع شد که خودم را کاملاً در بند احساس می کردم؛ اما، زمانی که شین و سارا را برای مدتی کوتاه دیدم، آزادی را کمی احساس کردم.

سارا شورد به معترضان اشغال اکلند گفت با همه توان از آن ها حمایت می کند: هرچه شین و جاش و من بتوانیم برای بازتاب دادن صدای آن هایی که صدایشان شنیده نمی شود، انجام خواهیم داد. این برای من یک امتیاز است و برای آن که می توانم از شما حمایت کنم، سپاسگزارم.

این سه زندانی در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۹، هنگام کوه پیمایی در نزدیکی مرز ایران با عراق، توسط جمهوری اسلامی ایران به اتهام جاسوسی بازداشت شدند. سارا شورد در ماه سپتامبر سال گذشته آزاد شد و فتال و بائر ماه گذشته آزاد شدند.

XS
SM
MD
LG