لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۷:۳۵

دادستان تهران: ۳ کوه پيمای آمريکايی چون محاکمه نشده اند نمی توانند مشمول عفو رهبر قرار گيرند


دادستان تهران: ۳ کوه پيمای آمريکايی چون محاکمه نشده اند نمی توانند مشمول عفو رهبر قرار گيرند

هفتۀ گذشته دادستان تهران از عفو ۸۱ نفر خبر داده بود اما هنوز اسامی اين افراد اعلام نشده است

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران می گويد با توجه به آن که ۳ کوه پيمای آمريکايیِ تحت بازداشت در ايران هنوز محاکمه نشده اند، نمی توانند مشمول عفو رهبر جمهوری اسلامی قرار گيرند. به گزارش ايسنا دادستان تهران تصريح کرده است که نامۀ عفو - به گفتۀ وی – نادمان، به زندان ها ابلاغ شده است. هفتۀ گذشته اين مقام قضايی از عفو ۸۱ نفر خبر داده بود. هنوز اسامی اين افراد اعلام نشده است.

قطاری که سوت نمی زند

ايلنا در گزارشی با عنوان «قطاری که سوت نمی زند» از آماده نشدن خط رآه آهن شيراز- اصفهان خبر داده است. سال گذشته در ۱۴ خردادماه، محمود احمدی نژاد، اين مسير را افتتاح کرد اما پس از يکسال اين خط راه اندازی نشده است. اين قطار که قرار بود با سرعت ۱۶۰ کيلومتر در ساعت حرکت کند پس از مراسم افتتاح در ايستگاه مانده است.

خليل بهراميان: شنيده می شود مسئولان امنيتی اعدام شدگان را مخفيانه دفن کرده اند

خليل بهراميان وکيل مدافع چند تن از اعدام شدگان ۱۹ ارديبهشت می گويد پيگيری او و خانواده ها برای تحويل گرفتن اجساد بی نتيجه بوده است. وی در گفتگو با سايت جرس همچنين اضافه کرد که شنيده می شود مسئولان امنيتی اعدام شدگان را مخفيانه دفن کرده اند. ۵ زندانی سياسی از جمله يک دختر جوان و يک معلم در ۱۹ ارديبهشت ماه اعدام شدند.

کروبی: مروجان و مفسران کنونی انديشه های آيت الله خمينی ياورانِ شرکای قتل های زنجيره ای بوده اند

مهدی کروبی از رهبران اپوزيسيون در ايران در نامه ای به سيد حسن خمينی نوشته است وقتی شنيدم اجرای مراسم ۱۴ خرداد به دست بخشی از نيروهای مسلح افتاده نگران شدم. آقای کروبی تأکيد کرد «خوب می دانيد که اين جماعت اندک و سازمان دهی شده و آموزش ديده حسابش از مردم عادی جدا است. شما اطلاع داريد که مروجان و مفسران کنونی انديشه های آيت الله خمينی، ياوران شرکای قتل های زنجيره ای بوده اند.»

روسيه از بارش تگرگ در ايران جلوگيری می کند!

در خبرها بود که دولت روسيه از بارش تگرگ در ايران جلوگيری می کند! ايلنا به نقل از محمدجواد محمدی زاده، رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست ايران خبر داده است که روسيه از فنآوری باروری ابرها برخوردار است و قرار بود در اين زمينه با ايران همکاری کند. وی زمينۀ اين همکاری را نجات تالاب های ايران که از کم آبی رنج می برند و در آستانه نابودی هستند، ذکر کرده است.

XS
SM
MD
LG