لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۱

برنامه آموزشی برگرفته از فیلم نامزد اسکار به زودی به مدارس آمریکا می رود


فیلم «ارقام پنهانی» که در اسکار ۲۰۱۷ نامزد ۳ جایزه اسکار شده بود الگوی یک برنامه آموزشی برای مدارس آمریکا شده است.

شرکت فاکس اعلام کرده است که با سازمان غیر انتفاعی «Journey in Film» و سازمان آموزشی «USC Rossier» همکار خواهد کرد تا برنامه آموزشی بر اساس این فیلم ارائه کنند.

«ارقام پنهانی» داستان ۳ زن سیاهپوست آمریکایی را روایت می کند که در یک پروژه مهم به ناسا کمک کردند تا اولین فضانورد آمریکایی به مدار کره زمین سفر کند. اما با وجود نقش مهمی که در تاریخ کشور داشته اند، نامشان تا همین اخیرا ناشناخته بوده است.

در بیانیه شرکت فاکس آمده است که فیلم «ارقام پنهانی» ایده آل برای به کار بردن در کلاس درس است اما معلم ها تنها به نمایش فیلم در کلاس قانع نیستند. بنابراین ۸ برنامه درسی به عنوان کلاس میان رشته ای آماده شده تا به دانش آموزان برای درک مسائل تاریخی و معاصر دیدگاه های مختلفی ارائه کند.

این مسائل شامل جنگ سرد، فشارهایی که مرکز پژوهشی لانگلی بر زنان می گذاشت، جداسازی و تبعیض علیه سیاهپوستان آمریکا و جرقه جنبش مدنی در این کشور می شود.

برنامه آموزشی بر گرفته از فیلم «ارقام پنهانی» از هم اکنون در وب سایت شرکت «Journey in Film» برای معلمها به طور رایگان قابل دسترسی است و شرکت فاکس هم این برنامه رو روی DVD به دبیرستان ها می دهد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG