لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۰

حساب‌های فیسبوک و توئیتر حزب الله لبنان در پی انتشار فیلم ربودن سربازان اسرائیلی مسدود شد


دو حساب فیسبوک و توئیتر گروه حزب الله لبنان، گروه مورد حمایت جمهوری اسلامی مسدود شد.

گروه حزب الله می گوید این دو شبکه عمده اجتماعی بعد از اینکه حساب‌های حزب الله «فیلمی تازه» از ربودن دو سرباز اسرائیلی منتشر کرد، بسته شد. فیسبوک و توئیتر هنوز واکنشی نشان نداده اند.

دو روز پیش، گروه حزب الله که از سوی ایالات متحده و برخی متحدان در فهرست تروریستی قرار دارد، فیلمی تازه از ربودن دو سرباز اسرائیلی در تابستان سال ۲۰۰۶ منتشر کرد.

آن زمان جنگ کوتاهی بین حزب الله لبنان و اسرائیل روی داد که به جنگ ۳۳ روزه مشهور شد. در این فیلم نظامیان حزب الله، «الداد رگو» و «اهود گلدواسر» می ربایند.

این دو سرباز در نهایت کشته شدند. اسرائیل در سال ۲۰۰۸ در ازای آزادی پنج شبه نظامی حزب الله، جسد این دو سرباز را دریافت کرد.

هرچند حزب الله لبنان در انتخابات این کشور شرکت دارد و می گوید سعی در فعالیت سیاسی دارد اما در ماههای اخیر در سوریه با حمایت جمهوری اسلامی ایران حملاتی را به بلندی های جولان در اسرائیل داشته که با پاسخ نظامی اسرائیل روبرو شده است.

پیش از این دست کم دو وزیر اسرائیلی از جمله وزرای فرهنگ و امنیت داخلی اسرائیل از مسئولان شبکه های اجتماعی خواسته بودند حساب‌های منتسب به حزب الله را به خاطر فعالیت های تروریستی و حمایت از ترور، ببندند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG