لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

حسن نصرالله: فعلا حزب الله در سوریه خواهد ماند


رهبر حزب الله لبنان می گوید نیروهای آن تا رسیدن به راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ داخلی پنج ساله سوریه، در آنجا خواهند ماند.

سید حسن نصرالله روز دوشنبه در مصاحبه ای با تلویزیون المیادین در لبنان، عربستان سعودی و ترکیه را به مانع تراشی در راه رسیدن به یک راه حل سیاسی در مذاکرات جاری صلح بین نمایندگان دولت سوریه و گروه های مخالف در ژنو متهم کرد.

او افزود آمریکا خواهان راه حلی است که هدف های آن و متحدانش را تامین کند، یعنی "تغییر رژیم و کنترل سوریه."

او گفت راه حل سیاسی، رسیدن به مصالحه ای است که رئیس جمهوری و ساختار اساسی رژیم را حفظ خواهد کرد، و جایی برای مخالفان پیدا کند؛ اما آنچه مهم است مردم سوریه هستند.

حسن نصرالله همچنین عهد کرد حزب الله را، که از سال ۲۰۱۳ در کنار نیروهای اسد می جنگد، در سوریه نگهدارد تا به هدفش که به گفته او جلوگیری از افتادن سوریه به دست داعش و جبهه النصره است، برسد.

نصرالله گفت: :اگر سوریه سقوط کند، لبنان نیز سقوط خواهد کرد. و تا زمانی که به این هدف نرسیده ایم، در جایی که باید باشیم خواهیم ماند."

او همچنین به اسرائیل علیه حمله به لبنان هشدار داد، و گفت حزب الله به حمله متقابل دست خواهد زد و هیچ خط قرمزی در کار نخواهد بود.

نصرالله در حالی که امکان جنگ جدید اسرائیل در لبنان در آینده ای قابل پیش بینی را رد کرد، گفت حزب الله فهرست کاملی از هدف ها در اسرائیل را که می تواند به آنها حمله کند، از جمله راکتورهای اتمی و مراکز پژوهش های بیولوژیکی، در اختیار دارد.

XS
SM
MD
LG