لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۳

مرشد جنجالی به جای ده سال، باید بیست سال در زندان بماند


«گورمیت رام رحیم سینگ» به اقدامات جنجالی مشهور است. دو سال پیش او از ۴۰۰ پیروانش خواست برای نزدیکی به خدا، خود را عقیم کنند.
«گورمیت رام رحیم سینگ» به اقدامات جنجالی مشهور است. دو سال پیش او از ۴۰۰ پیروانش خواست برای نزدیکی به خدا، خود را عقیم کنند.

مقام های هند می گویند مرشد جنجالی که اعلام حکم ده ساله او هفته گذشته به درگیری و مرگ عده ای منجر شد، باید بیست سال زندانی شود.

پیش از این اعلام شده بود «گورمیت رام رحیم سینگ» به ده سال زندان محکوم شده اما دادگاه اعلام کرده او به ازای هر مورد تجاوزبه ده سال زندان محکوم شده است.

«گورمیت رام رحیم سینگ»، ۵۰ ساله که خود را دکتر می نامد، روز جمعه در پرونده تجاوز به دو زن در ۱۵ سال پیش محکوم شد.

پس از اعلام رای دادگاه رام رحیم سینگ هزاران تن از پیرو ان خشمگین او به خیابان ها ریختند و با پلیس درگیر شدند.

به دنبال درگیری‌های خشونت بار در دو ایالت شمالی هند در آستانه صدور حکم دادگاه برای مرشد رام رحیم سینگ به اتهام تجاوز، دولت هند هزاران نیروی ویژه ضد شورش به منطقه اعزام کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از مقام های هند، دست کم ۳۸ نفر در درگیری های ایالت هاریانا کشته و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شدند.

محاکمه این مردش در شهر پنج‌کولا در شمال هند برگزار شد و تدابیر شدید امنیتی برقرار شد اما صدور این حکم منجر به شورش حامیان «گورمیت رام رحیم سینگ» شد که بی صبرانه منتظر صدور حکم بودند.

گروهی از حامیان مرشد هندی

«گورمیت رام رحیم سینگ» و حامیانش به اقدامات جنجالی مشهور هستند. در سال ۲۰۱۵ او از ۴۰۰ پیرو خود خواسته بود برای نزدیکی به خدا، خود را عقیم کنند.

مرشد در آئین هایی مانند هندو و سیک مشابه مرشد در صوفی‌گری است. در این باورها، مشابه صوفی‌گری، مرشد به عنوان کانالی برای دریافت فرزانگی تلقی می‌شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG