لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۶

دوست ارنست همینگوی به عهد خود وفا کرد: نمایش تئاتری بر اساس کتاب او در ۱۰۱ سالگی


آقای «اِی ای هاچنر» به همراه پسرش
آقای «اِی ای هاچنر» به همراه پسرش

حتما با کتاب معروف «ارنست همینگوی» نویسنده بزرگ آمریکایی به نام «پیرمرد و دریا» آشنا هستید. این کتاب در سال ۱۹۵۸ تبدیل به یک فیلم سینمایی شد و در نیویورک به روی صحنه رفت.

همینگوی به همراه دوست اش، «اِی ای هاچنر» به تماشای این فیلم رفت. هاچنر که اکنون ۱۰۱ سال دارد به خاطر می آورد که همینگوی تنها ۱۲-۱۳ دقیقه بعد از شروع فیلم به او گفت: «بریم؟»

به گفته هاچنر که خود نویسنده و فیلمنامه نویس است، همینگوی از انتخاب بازیگران فیلم بسیار ناراضی بود. خصوصا شخصیت اصلی داستان. هاچنر در مصاحبه با خبرگزاری اسوشیتد پرس گفت همان شب ارنست همینگوی از او خواست تا با اقتباس از کتابش یک اثر دیگر بسازد و هاچنر عهد کرد که تلاش خود را خواهد کرد.

بیش از ۶۰ سال می گذرد و او بالاخره به قولش عمل کرده است.

روز جمعه اول ماه فوریه برابر با ۱۲ بهمن، نمایش تئاتر «پیرمرد و دریا» با نمایشنامه نویسی آقای هاچنر در پیتزبورگ به روی صحنه می رود. نمایشنامه نویس کهنسال می گوید تنها زمانی موفق به ایجاد نسخه ای فراتر از داستان شد که خود در قالب یک مرد پیر قرار گرفت.

او می گوید طی این سالها قولی که به همینگوی داده بود، هرگز او را رها نکرد. چرا که همینگوی کوتاه مدتی بعد از آن روز از جهان چشم فروبست.

اِی ای هاچنر نمایشنامه «پیرمرد و دریا» را با همکاری پسرش تولید کرده است که فیلمساز و مستند ساز است. این نمایش تئاتر تا ۱۷ فوریه ۲۸ بهمن روی صحنه خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG