لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۲

کتاب «باغچه بهشت» ارنست همینگوی برروی پرده سینما


کتاب «باغچه بهشت» ارنست همینگوی برروی پرده سینما
کتاب «باغچه بهشت» ارنست همینگوی برروی پرده سینما

بنا برگزارش نشریه «ورایتی» چاپ لس آنجلس، فیلم تازه ای بر اساس دومین کتابی که پس از مرگ همینگوی یکی از مطرح ترین چهره های ادبی آمریکا از او منتشر شد به نام «باغچه بهشت» Garden of Eden درماه دسامبرامسال برروی پرده سینماهای آمریکا و جهان خواهد آمد.

فیلمنامه این فیلم که توسط کمپانی مستقل «رودساید اترکشن» Roadside Attraction تهیه شده توسط «جیمز اسکات لینویل» نوشته شده و برداشتی است از کتاب ناتمام و پرسروصدایی که پس از مرگ همینگوی ویراستاری و چاپ شده است.

فیلم «باغچه بهشت» را «جان ایروین» کارگردانی کرده و «مینا سوآری» بازیگر فیلم «زیبای آمریکایی» نقش اول آن را بر عهده دارد.

در این فیلم رومانتیک سوآری و جک هوستن (نوه جان هوستن، کارگردان فقید آمریکایی) نقش یک زوج جوان آمریکایی در دوران طلائی «جاز» را بازی می کنند که برای گذراندن دوران ماه عسل خود به اروپا سفر کرده اند اما نوعروس حساس و شکاک با وسواسی روزافزون عشق شوهر خود را زیر سئوال می برد.

هوارد کوهن، رئیس کمپانی فیلمسازی «رودساید» می گوید:«ارنست همینگوی یکی از آن معدود نویسندگان نابغه ای است که نوشته های او به آسانی و درنهایت زیبایی از کلمات تبدیل به تصویرهای سینمایی می شوند.»

«باغچه بهشت» یکی از نزدیک ترین آثار همینگوی به زندگی واقعی او به شمار می رود و این نویسنده توانا توانسته است با دوری جستن از شیوه های جنسیت گرای معمول در نوول های خود، آ«باغچه بهشت» را با استفاده از تم ها و جنبه های اروتیک گوناگون به اثری ظریف وحتی فمینستی تبدیل کند.

بنا بر گفته «جیمز ملو» زندگی نامه نویس ارنست همینگوی، این قصه الهام گرفته ازماجرای ماه عسل خود همینگوی با دومین همسرش «پاولین فایفر» می باشد که همینگوی پس از جدایی از «هادلی ریچاردسون» با او ازدواج کرد.

ارنست همینگوی ضمن نوشتن رمان«باغچه بهشت» که با نوشیدن بیش از حد ویسکی های گرانقیمت و افسردگی روحی همراه بود با تهیه یک تفنگ شکاری ازیک مغازه فروش وسائل شکار به زندگی خود خاتمه داد.

.

XS
SM
MD
LG