لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

آیا هلنا بونهام کارتر اسکار را به دست خواهد آورد؟


آیا هلنا بونهام کارتر اسکار را به دست خواهد آورد؟
آیا هلنا بونهام کارتر اسکار را به دست خواهد آورد؟

هلنا بونهام کارتر، بازیگرنامزد جایزه اسکار بریتانیایی تبار فیلم «نطق پادشاه» بنا بر پیش بینی های اولیه اندرکاران به احتمال قوی جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن جوایز اسکار 2011 را از آن خود خواهد ساخت.

از هم اکنون که تنها چند ساعت به اجرای مراسم اهدای جوایز اسکار باقی مانده، به نظر می رسد که فیلم «نطق پادشاه» برنده اصلی و بیشترین تعداد جوایز هنری اسکار امسال خواهد بود درحالی که پیش بینی شده که فیلم های دیگری چون «آغاز» با شرکت لئونارد دی کپریو، «شبکه اجتماعی» درباره پیدایش فیسبوک، «شهامت» اولین وسترن ساخته برادران کوئن و فیلم سه بعدی «آلیس درسرزمین عجایب» تیم برتن با شرکت جانی دپ بیشترجوایز تکنیکی اسکار امسال را از آن خود خواهند ساخت.

هلنا بونهام کارتر به تازگی جایزه «بفتا» BAFTA که به صورتی «اسکار» انگلستان محسوب می شود را برای بازی در نقش ملکه مادر درفیلم «نطق پادشاه» دریافت کرد. هرچند دردست یابی به جایزه اسکار، بونهام با بازیگران برجسته دیگری چون «ملیسا لئو» و «ایمی آدامز» بازیگران فیلم «مشت زن» Fighter و «هیلی استاینفلد» بازیگر تازه نفس فیلم «شهامت»رقابت خواهد کرد و بازیگر ٤٨ ساله استرالیایی تبار، «جکی ویور» نیز یکی دیگراز رقبای سرسخت «بونهام کارتر» خواهد بود که در فیلم «قلمرو وحوش» بازی چشمگیری را ارائه داده است.

هلنا بونهام کارتر در سال ١٩٨٥ با فیلم «اطاقی با چشم انداز» َA Room With A View و برای ایفای نقش دختر نوجوانی که در دوران موسوم به «ویکتوریایی» برای گذراندن تعطیلات به ایتالیا می رود برای نخستین بار به جهانیان معرفی شد. او در سال ١٩٩٨ برای ایفای نقش اول فیلم دیگری به نام «برروی بال های کبوتر» On The Wings of a Dove که به همان دوران قدیمی ویکتوریایی بازمی گشت و وقایع آن در شهر ونیز ایتالیا اتفاق می افتاد نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

هلنا بونهام کارترامسال در سه فیلم سینمایی دیگر شرکت داشته است. فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» به کارگردانی شریک زندگی اش «تیم برتن»، فیلم «نطق پادشاه» وبخش اول فیلم تازه «هری پاتر و قدیسان مرگ». هلنا که به خاطرصدایی نرم و ظریف و رفتاری فروتنانه یکی از محبوب ترین بازیگران سینمای هالیوود به شمار می رود همواره به خاطر انتخاب نقش های خاص درفیلم هایی برجسته مورد تحسین قرار گرفته و به خاطر انتخاب هایش در نوع لباس پوشیدن درجمع و درضیافت های سینمایی مورد توجه رسانه های خبری بوده است. او درعین حال می کوشد که هرگز مسائل را خیلی جدی نگرفته و درشرایط گوناگون به مسائل از دیدگاه طنز نگاه کند.

بونهام کارتر یکی از محبوب ترین شخصیت های مراسم ضیافت ناهار نامزدهای جوایز اسکار امسال در میان جمع خبرنگارانی بود که در تالار مخصوص با این شخصیت ها مصاحبه می کردند. به ویژه هنگامی که او قدم به داخل اطاق گذاشت و گفت:«صبح بخیر. آیا به شما خوش می گذرد؟» هلنا با رسیدن به میز مخصوص محل میکروفن های خبرنگاران کفش هایش را درآورد و گفت:«حالا آماده ام که رقص قوی سیاه را برایتان اجرا کنم.» و سپس به جمع خبرنگاران گفت:«به نظرمی رسد بازی در فیلم نطق پادشاه برای زندگی حرفه ای من خیلی مفید بوده است.»

یکی از خبرنگاران ازاو پرسید:«آیا بازی درنقش ملکه مادر شما را دستپاچه و نگران نکرد؟» بونهام کارتر درپاسخ گفت:«راستش من دلم می خواست نقش خود پادشاه یا جورج را بازی کنم چون به نظرم نقش خیلی بهتری بود.»

هلنا بونهام کارتر تنها سه هفته وقت داشت تا خود را برای ایفای نقش ملکه مادر در فیلم «نطق پادشاه» آماده کند:«راستش وقتی توی آینه به خودم نگاه می کردم نمی توانستم با صداقت بگم شکل ملکه مادرانگلستان هستم .یعنی واقعا بین ما دونفرهیچگونه شباهتی نبود. اما از شوخی گذشته اگربخوام جوابتان را بدم باید بگویم بازی در این نقش برای من واقعا ترسناک بود.»

یکی از خبرنگاران از هلنا پرسید آیا او درنظردارد بازهم درمراسم اسکار با یک لباس غیرمتعارف دیگر مردم را شوک زده کند؟ او پاسخ داد:«می دونم که هرچی بپوشم بازم به نظر فاجعه میآد اما خوب من کار خودم را می کنم.»

XS
SM
MD
LG